کد خبر:۷۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۸
تعداد بازدید: 4198
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
۱۰۰تجاوز در میدان التحریر
دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که در حاشیه تظاهرات علیه محمد مرسی حدود 100 مورد آزار جنسی در میدان التحریر و مناطق اطراف آن در قاهره رخ داده است
خبرنگار زن هلندی در جریان اعتراضات میدان «التحریر» قاهره از سوی گروهی از مردان مورد تجاوز قرار گرفت.

 به گزارش پانا؛ بنا برگزارش ها،زن خبرنگار هلندی که به منظور پوشش اعتراضات مردمی در میدان "التحریر» حضور داشت، قربانی تعرض جنسی گروهی از معترضان قرار گرفت.

این اتفاق دقیقا در مکانی روی داد که در سال ۲۰۱۱ پس از سرنگونی "حسنی مبارک"، "لورا لورگان"،‌ رییس بخش اخبار بین الملل شبکه CBS مورد ضرب و شتم و تجاوز قرار گرفت.

به گزارش هالیوود ریپورتر، سفارت هلند در قاهره طی بیانیه‌ای ضمن تایید این اقدام غیرانسانی از سوی معترضین مصری، اعلام کرد: خبرنگار زن 22 ساله‌ هلندی جمعه‌شب در میدان التحریر مورد تجاوز قرار گرفت. سفارت هلند به قربانی کمک کرده و او را پس از درمان‌های پزشکی، به همراه خانواده به هلند بازگردانده شد.

این در حالی است که دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که در حاشیه تظاهرات علیه محمد مرسی حدود 100 مورد آزار جنسی در میدان التحریر و مناطق اطراف آن در قاهره رخ داده است.

 دیده بان حقوق بشر در بیانیه‌ای اعلام کرد که از 28 ژوئن گذشته دست کم 91 مورد آزار جنسی رخ داده است که برخی از آنها به تجاوز منجر شده است.

 در ادامه این بیانیه آمده است که در روز 28 ژانویه گذشته پنج مورد تجاوز به زنان و در روز 30 ژانویه 46 مورد ثبت شده است و در اول ژوئیه 17 مورد و در دوم ماه جاری میلادی 23 مورد آزار جنسی رخ داده است.

دیده بان حقوق بشر نیز اعلام کرد که برخی خبرنگاران خارجی هدف این آزارها قرار گرفته‌اند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: