کد خبر:۷۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۹
تعداد بازدید: 3342
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کشورهایی که تابعیت می فروشند!
بسیاری از این کشورها ، برای اعطای تابعیت ، حتی شرط اقامت هم ندارند. آنها فقط پول می گیرند و تابعیت می دهند

بسیاری از این کشورها ، برای اعطای تابعیت ، حتی شرط اقامت هم ندارند. آنها فقط پول می گیرند و تابعیت می دهند و خریداران تابعیت هم به دنبال منافعی مانند سفر بدون ویزا به کشورهای پذیرنده گذرنامه های خریداری شده و مزایایی مانند معافیت های مالیاتی برای برخی فعالیت های اقتصادی اند.

در حالی که اغلب کشورهای جهان ، مقررات بسیار سخت و گاه تقریباً ناممکنی را برای اعطای تابعیت به شهروندان خارجی دارند؛ کشورهایی هم هستند که در ازای دریافت پول ، به مردم کشورهای دیگر تابعیت و گذرنامه می دهند.

بسیاری از این کشورها ، برای اعطای تابعیت ، حتی شرط اقامت هم ندارند. آنها فقط پول می گیرند و تابعیت می دهند و خریداران تابعیت هم به دنبال منافعی مانند سفر بدون ویزا به کشورهای پذیرنده گذرنامه های خریداری شده و مزایایی مانند معافیت های مالیاتی برای برخی فعالیت های اقتصادی اند.

به گزارش عصرایران، سایت "سی ان ان عربی" در گزارشی به معرفی برخی از این کشورها که "تابعیت فروشی" یکی از منابع درآمدی آنهاست پرداخته است.

سنت کیتس و نویس

کشور "سنت کیتس و نویس" جزیره ای واقع در دریای کارائیب در آمریکای مرکزی با جمعیت 52 هزار نفری، تابعیت خود را در مقابل دریافت 250 هزار دلار ارائه می کند. با استفاده از این گذرنامه می توان به بیش از 130 کشور جهان سفر کرد. این کشور جزء کشورهای مشترک المنافع تحت پادشاهی ملکه بریتانیا اداره می شود.

 دومینیکا

- کشور "دومینیکا" جزیره ای واقع در دریای کارائیب در آمریکای مرکزی، تابعیت خود را در مقابل دریافت 100 هزار دلار ارائه می کند. این مبلغ برای متقاضی و همسر و 2 فرزند زیر 18 سال است. فرزندان بین 18 تا 21 سال مبلغ 15 هزار دلار و فرزندان بالای 21 سال مبلغ 25 هزار دلار باید بپردازند. اگر متقاضی مجرد باشد باید مبلغ 75 هزار دلار بپردازد. دارنده این گذرنامه می تواند بدون دریافت ویزا به 130 کشور سفر کند. البته این کشورها بیشتر شامل کشورهای ریز و دورافتاده جهان هستند.

 آنتیگوا و باربودا

کشور "آنتیگوا و باربودا" جزیره ای واقع در دریای کارائیب در آمریکای مرکزی با جمعیت 84 هزار نفری، قرار است در سال جاری میلادی، در مقابل دریافت پول، گذرنامه خود را ارائه کند.

 اتریش

اتریش تنها کشور اروپاست که تابعیت خود را با شرایطی به سرمایه گذاران ارائه می کند.

 هنگ کنگ

منطقه خودمختار "هنگ کنگ" تحت حاکمیت چین، مجاز به ارائه تابعیت خود به سرمایه گذاران نیست اما آنها می توانند با سرمایه گذاری حداقل 1.3 میلیون دلار به اقامت دائم دست یابند.

 سنگاپور

سنگاپور، در این کشور سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری 2 میلیون دلار و سکونت 2 ساله در این کشور، تابعیت آن را به دست بیاورند.

 استرالیا

استرالیا، سرمایه گذاران می توانند بعد از سرمایه گذاری 4.7 میلیون دلار، اقامت دائم کسب کنند. بعد از آن این افراد می توانند درخواست دریافت تابعیت استرالیا ارائه کنند.

 البته این فهرست ، به همین چند کشور ختم نمی شود و هستند کشورهایی مانند لیتوانی و کانادا که با شرایط مالی خاصی در کنار مققرات دیگر ، به شهروندان سایر کشورها، تابعیت و گذرنامه می دهند. با این حال ، کشورهای فهرست مذکور ، مخصوصاً سه کشور کوچک اول ، شرایط سهل تری برای اعطای تابعیت دارند.

برچسب ها: تابعيت ، اقامت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: