کد خبر:۷۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 5151
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
برای تقویت حافظه، مشتتان را گره کنید
تقریبا کارایی حافظه افراد هنگامی که برای به خاطر سپردن مشتشان را گره کرده بودند دو برابر بیش از زمانی بود که این کار را نکرده بودند

پیش از این تصور می‌شود که گره کردن مشت نشانه عصبانیت است اما روان‌شناسان آمریکایی اینک با تحقیق بر روی ۵۱ نفر به این نتیجه رسیده‌اند که مشت کردن دست راست باعث می‌شود حافظه بهتر کار کرده و فرایند ‌یادآوری بهبود یابد.

به گزارش سینا به نقل از رویترز، «روث پراپر»، روان‌شناس آمریکایی از دانشگاه مونت ‌کلیرآمریکا و تیم تحقیقاتی‌اش در آزمایشی تجربی به این نتیجه رسیده‌اند که کارایی حافظه با فشردن یک توپ کوچک افزایش می‌یابد.

در این تحقیق از آزمون شوندگان خواسته شد که بر روی صفحه‌ای متشکل از ۳۶ کلمه تمرکز کنند، این به خاطر سپردن که دو بار و با کلمات مختلف تکرار می‌شد، در مرحله اول با دست‌های باز و در مرحله دوم با دست راستی که برای مشت کردن دور توپی کوچک بسته شده بود انجام شد.

نتیجه این بود که افراد هنگامی که برای به خاطر سپردن مشت دست راست خود را گره کرده بودند و در هنگام یادآوری کلمات مشت دست چپ خود را گره کرده بودند بهتر کلمات را به خاطر سپرده بودند.

تقریبا کارایی حافظه افراد هنگامی که برای به خاطر سپردن مشتشان را گره کرده بودند دو برابر بیش از زمانی بود که این کار را نکرده بودند.

پراپر می‌گوید: «همین تغییرات فیزیکی موقت و ساده باعث بهبود عملکرد حافظه می‌شود.»

محققان می‌گویند درست است که این آزمایش در سطح وسیع صورت نگرفته اما نتیجه‌ای که حاصل کرده بسیار درخور توجه است.

برچسب ها: حافظه ، مشت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: