کد خبر:۷۱۱۴
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۲
تعداد بازدید: 4153
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
گرانی بی سابقه ملخ خوراکی در عربستان
تلاش سازمان های ذیربط برای جلوگیری از فروش ملخ هایی که به سم آلوده شده اند، موجب پیدایش بازار سیاه و افزایش بی سابقه قیمت این محصول شده و ممکن است بهای هر کیسه ملخ به 3 تا 5 هزار ریال سعودی برسد
تلاش سازمان های ذیربط برای جلوگیری از فروش ملخ هایی که به سم آلوده شده اند، موجب پیدایش بازار سیاه و افزایش بی سابقه قیمت این محصول شده و ممکن است بهای هر کیسه ملخ به 3 تا 5 هزار ریال سعودی برسد. 

سم‌پاشی گسترده به منظور مقابله با هجوم ملخ‌ها به مزارع عربستان، موجب گرانی بی‌سابقۀ ملخ خوراکی در این کشور شده است.

به گزارش العالم، «عدنان خان» مدیر مرکز ملی مبارزه با آفات و حشرات مزارع عربستان، اعلام کرد: زنده بودن ملخ در زمان فروش، دلیل سمی نبودن آن نیست و خوردن آن می‌تواند بیماری و حتی مرگ را موجب شود.

به گفتۀ عدنان خان، تلاش سازمان های ذیربط برای جلوگیری از فروش ملخ هایی که به سم آلوده شده اند، موجب پیدایش بازار سیاه و افزایش بی سابقه قیمت این محصول شده و ممکن است بهای هر کیسه ملخ به 3 تا 5 هزار ریال سعودی برسد.

به نوشته روزنامه الاقتصادیه عربستان، همزمان با فرارسیدن فصل زاد و ولد حشرات، دسته های بزرگی از ملخ ها وارد عربستان شده اند که بزرگترین آنها حدود 40 کیلومتر مربع وسعت دارند.

بنا بر اعلام مقامات مسئول در اداره دفع آفات زراعی، برای مبارزه با این ملخ ها که تهدید بزرگی برای محصولات کشاورزی به شمار می آیند، در مناطق مختلف سم پاشی انجام شده و این احتمال وجود دارد که ملخ هایی که برای مصرف خوراکی مورد استفاده قرار می گیرند، در معرض سم واقع شده و برای انسان خطر داشته باشند.

برچسب ها: ملخ ، عربستان ، گراني
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: