کد خبر:۶۹۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۱ - ۲۱:۴۸
تعداد بازدید: 6116
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
پنت‌هاوس ، بالاتر از ابرها!!
نکته جالب دیگر در این آگهی ها اشاره به امکان استفاده از وامهایی در حد " یک میلیارد تومان " است. به واقع این وامها از کجا می آیند و چگونه پرداخت می شوند؟

"بالاتر از ابرها، 335 متر پلان ژورنالی، سرویس‌ها و شیرآلات طلا، کاشی و سرامیک‌ها آب نقره، تراس مبله بدون مشرف و استخر داخل واحد" این آگهی فروش پنت هاوس در یکی از روزنامه‌های ایران است.

دیگر برای مردم عادی شده است که اگر صفحه نیازمندی‌ها را در بخش مسکن باز کنند و مشخصات خانه هایی با امکاناتی همچون روف گاردن، خشکشویی، جاده تندرستی، زمین تنیس، کارواش، مجموعه ورزشی، اتاق خدمتکار، سالن اجتماعات، استخر و جک کوزی  داخل واحد و... را بخوانند.
 
خواندن آگهی هایی همچون "بالاتر از ابرها، 335 متر پلان ژورنالی، سرویسها و شیرآلات طلا، کاشی و سرامیکها آب نقره، تراس مبله بدون مشرف و استخر داخل واحد" شاید برای خریداران متول یکی اطلاع رسانی و تبلیغ برای خرید باشد ولی برای مخاطبانی که دلخوش به خانه هایی با حداقل امکانات هستند، این سوال را به ذهن می آورد که این آگهی ها واقعا چه می گویند؟ و حکایت از چه واقعیتی دارند؟
 
گاه نوشتار حاکم در این آگهی ها طوری است که اگر با فرهنگ لغات و اصطلاحات حوزه مسکن آشنا نباشی حتی متوجه مفاهیم موجود در آنها نمی شوی "Building VIP " ، دید کامل 4 جهت،  420 متر پلان فوق مدرن، 2000 متر لابی مجلل با فرنیش کریستوفر گای، استخر معلق با دید پانوراما"، "4 مستر" و... .
 
کمتر خانه ای را در این آگهی ها می توان یافت که در آن بر اروپایی بودن امکانات آنها تأکید نشده باشد  "300 متر نوساز، آشپزخانه Hecker آلمان، فرنیش Bosch "آشپزخانه دست ساز ایتالیایی، ،شیرآلات و کاشی های اسپانیایی" ، "210 متر تک واحدی نوساز با متریال تماما اروپایی"، " 350 متر، 40 متر تراس، متریال روز اروپا"، ، 185 متر، خوش نقشه، برنده جایزه معماری شیکاگو"  و... .
 
نکته جالب دیگر در این آگهی ها اشاره به امکان استفاده از وامهایی در حد " یک میلیارد تومان " است. به واقع این وامها از کجا می آیند و چگونه پرداخت می شوند؟ این سئوال را از یکی بانکی می پرسم. می گوید: بانکها محال است بتوانند چنین وامی بدهند، این وامها را معمولا خود فروشندگان یا دارندگان املاک مسکن می دهند. آنهم به این معنی که اگر یک پنت هاوس 10 میلیارد قیمت داشته باشد، گفته می شود یک میلیارد آن در یک مدت زمانی مشخص پرداخت شود.
 
در این آگهی ها بر عبارتی همچون " آیا می خواهید در تاریخ معماری جایگاهی ویژه بیابید؟" " زندگی در کاخ را احساس کنید " و... تأکید شده است.
 
خلاصه اینکه این آگهی های فروش مسکن در نقاط خوب پایتخت در مقابل خانه های 40 متر در نقاط پایین شهر با حداکثر امکاناتی همچون انباری، پارکینگ، ام دی اف و وامی تا سقف 20 میلیون تومان، چه می خواهند بگویند؟ افزایش اختلاف طبقاتی؟ سوال دیگر این است که آیا اجرای طرحهایی همچون طرح مسکن مهر توانسته تغییری در معادلات این اختلاف‌ها ایجاد کند؟

برچسب ها: پنت‌هاوس
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: