کد خبر:۶۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۷
تعداد بازدید: 4818
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
دولت صيغه جدايي تجريش از تهران را هم خواند!
روز گذشته رئيس هيئت نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي تهران از موضوعي خبر داد كه به معناي جداسازي بي‌سر و صداي تجريش و همچنين قطعي شدن جدايي ري از تهران است!

دولت صيغه جدايي تجريش راهم خواند!

جام جم آنلاين: روزنامه‌هاي صبح امروز ايران مهمترين عناوين خبري صفحه اول خود را به مسائلي همچون حال «پزشك خانواده» خوب نيست،مجلس ماده جنجالي را حذف كرد،دولت كارگران را فراموش كرده است،چك 1800 ميليارد توماني براي قاليباف،بحران سوريه با موضوع هسته‌اي گره نمي‌خورد،هندوانه نخريد مركبات بخوريد،دولت صيغه جدايي تجريش از تهران را هم خواند!،نامه سرگشاده مطهري به رئيس جمهور،عقب نشيني ارز در مدار مركز مبادلات و...كه برخي از آنها در زير مي‌يد.

جوان: دولت صيغه جدايي تجريش از تهران را هم خواند!

روز گذشته رئيس هيئت نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي تهران از موضوعي خبر داد كه به معناي جداسازي بي‌سر و صداي تجريش و همچنين قطعي شدن جدايي ري از تهران است!
 
در شرايطي كه طي ماه‌هاي گذشته ماجراي جدايي ري از تهران سر و صداهاي بسياري به پا كرد و اعضاي شوراي شهر اسلامي تهران بارها اعتراضات گسترده‌اي را به اين جدايي داشتند، روز گذشته حسين طلا، نماينده تهران در مجلس شوراي اسلامي از جدايي بي‌سر و صداي تجريش جدا از ري خبر مي‌دهد و در گفت‌وگو با «جوان» در اين ارتباط مي‌گويد: انتخابات ري و تجريش به طور حتم جدا از تهران برگزار مي‌شود.
 
رئيس هيئت نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي تهران در توضيحي در رابطه با آخرين تصميمات براي برگزاري انتخابات جداگانه شوراي شهر براي ري، تجريش و تهران مي‌افزايد: اينكه از قول من برخي مطرح كرده‌اند كه در صورت عدم اجراي قانون تقسيمات كشوري اين تصميم اجرايي مي‌شود! من اين را نگفته‌ام. من اعلام كردم كه تقسيمات كشوري را بايد اصلاح كنند كه اين هم دست دولت است و با توجه به ميل بسيار زياد دولت به جدايي ري و تجريش بعيد است كه اين اصلاحات صورت گيرد و با قاطعيت تمام بايد بگويم كه انتخابات شوراي شهر ري و تجريش سال آينده جدا از تهران برگزار خواهد شد.
 
حسين طلا در توضيحي مربوط به آخرين تصميمات اخذ شده براي برگزاري انتخابات دوره چهارم شوراها در خرداد ۹۲ خاطر نشان مي‌كند: در سال ۱۳۷۵ و در جريان ارائه طرح اصلاح قانون تشكيلات و وظايف انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخابات شهرداران و در تبصره ماده ۴ آن تأكيد شده كه نمايندگان شوراهاي شهر تهران شامل تهران، ري و تجريش مي‌شوند كه با تابعيت شهرستان تهران خواهد بود، اما در همان سال يعني سال ۷۵ شوراي نگهبان به اين طرح اشكال وارد كرد و گفته شد كه شوراي شهر بايد براي هر شهر به صورت جداگانه در نظر گرفته شود؛ در غير اين صورت اين طرح با اصل يكصدم قانون اساسي مغاير است.
 
رئيس هيئت نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي كشور تصريح مي‌كند: بنابراين برگزاري انتخابات شوراي شهر درري و تجريش به عنوان مناطق ۱ و ۲۰ به صورت همزمان با شهرستان تهران مغاير قانون است.
 
ضمن آنكه در دوره‌هاي قبلي برگزاري انتخابات شوراها نيز اين موضوع به وزارت كشور گفته شد، اما آنها زير بار نرفتند و اعلام شد كه آمادگي براي برگزاري انتخابات جداگانه در تجريش، ري و تهران وجود ندارد، اما با توجه به اينكه در حال حاضر اين موضوع مورد تأييد هيئت نظارت بر انتخابات قرار گرفته و تأييد كرده كه امكان برگزاري انتخابات جداگانه در تجريش، ري و تهران وجود دارد، انجام اين كار هيچ مانعي نخواهد داشت.
 
طلا تصريح مي‌كند: پيگيري‌هاي اين موضوع در كميسيون اصل ۹۰ مجلس شوراي اسلامي و وزارت كشور از طريق نامه‌هاي مجزا به اين مراجع و شخص رئيس‌جمهور صورت گرفته و استعلام آن در كميسيون اصل ۹۰ انجام شده است.
 
وي مي‌گويد: اينكه براي برگزاري انتخابات يك شهر صندوق اخذ رأي به شهرهاي ديگر برده شده و رأي شهرهاي ديگر كه در اينجا منظور ري و تجريش است براي تهران اخذ شود، درست نيست.
 
بنا به گفته طلا، با برگزاري انتخابات جداگانه در تجريش، ري و تهران بايد نامزد‌ها براي اين شهرستان‌ها به صورت مجزا ثبت‌نام كنند و پس از برگزاري انتخابات هم به صورت جداگانه شوراي هر شهر براي شهردار شهر خود تصميم بگيرد.
 
شوراي شهر تهران سكوت مي‌كند؟
خبر جدايي تجريش در حالي مطرح شده است كه تاكنون هيچ يك از اعضاي شوراي شهر تهران به اين قضيه واكنش نشان نداده است اما بي‌ترديد طي روزهاي آينده بار ديگر اين موضوع نقل محافل خواهد شد و بار ديگر بايد در انتظار اعتراضات اعضاي شوراي شهر تهران باشيم.منبع: جام جم

برچسب ها: تجریش ، تهران
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: