کد خبر:۶۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۵:۵۵
تعداد بازدید: 3547
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
پیشگیری از خزان زودرس درختان کهنسال خیابان ولی عصر (عج)
آلودگی و گرمای هوا ، آب آلوده و فقر خاک از جمله عوامل مهم در خزان زودرس درختان هستند

شهرداری منطقه 3 تهران به منظور حفظ درختان قدیمی و کهنسال خیابان ولی عصر و جلوگیری از خزان زودرس آنان تمهیداتی را به اجرا گذاشته است .

به گزارش پانا،نشست مسئولین گیاه پزشکی مناطق و سازمان های شهر تهران با حضور مسئول حفظ نباتات و دفع آفات سازمان پارکها و فضای سبز شهر تهران و به میزبانی منطقه 3 برگزار شد.

علی ولی زاده رئیس فضای سبز شهرداری منطقه 3 در ابتدای این جلسه با اشاره به اهمیت نگهداری از فضای سبز و حفظ درختان قدیمی معابر افزود: دفع آفات و حفظ نباتات طیف وسیعی را در بر می گیرد و نقش مهمی در نگهداری محدوده فضای سبز شهر تهران دارد.

حسن مهریاری مسئول گیاهپزشکی فضای سبز منطقه 3 نیز در این جلسه با اشاره به اینکه آلودگی و گرمای هوا ، آب آلوده و فقر خاک از جمله عوامل مهم در خزان زودرس درختان هستند تصریح کرد: استفاده از آب شویی ، محلول پاشی ، خشکه گیری ، استفاده از انواع کودها ، آبیاری مناسب و حذف موارد زائد از تنه درختان از جمله اقداماتی است که به منظور احیای در ختان قطور و کهنسال خیابان ولی عصر و میرداماد انجام شده است .

مهریاری در ادامه با اشاره به اینکه درختان چنار ، هویت اصلی خیابان ولی عصر هستند افزود :در عملیات آب شویی با استفاده از آب ، دوده ها و آلودگی ها از برگهای درختان شسته می شود که این امر تاثیر به سزایی در تسهیل تنفس برگها و احیای درختان دارد .

وی در ادامه آزادسازی تنه درختان را در برقراری تهویه و تنفس مطلوب درختان و استفاده از انواع کودها و چیدن شاخه و برگ خشک شده در ختان را از دیگر عوامل موثر در پیشگیری از خزان زودرس آنها عنوان کرد.

مهریاری با اشاره به اینکه به علت قطر و ارتفاع بالای برخی از درختان ، امکان آب شویی آنها وجود ندارد اظهار داشت : به منظور حفظ هویت اصلی خیابان ولی عصر با همکاری سازمان پارکها ،در بخشی از این خیابان و در کنار چنارهای قدیمی ، از نهال های جوان و همگن استفاده شده است .

سیاووش یونسی مسئول حفظ نباتات و دفع آفات سازمان پارکها و فضای سبز شهر تهران در این جلسه پس از استماع نظرات و دیدگاههای کارشناسان مناطق 22 گانه و سازمان بهشت زهرا در خصوص راهکارهای پیشگیری از خزان زودرس درختان به ارائه پیشنهاداتی در این زمینه پرداخت.


 

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: