کد خبر:۶۵۸۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۸
تعداد بازدید: 6301
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
«آلاباما» خطرناك‌ترين زندان زنان در آمريكا
تعداد بيشماري از زنان محبوس در زندان شهر وتومپكا در آلاباما در طول 5 سال گذشته گزارش داده‌اند كه از سوي افسران زندان مورد سوء استفاده‌هاي اخلاقي قرار گرفته و حتي باردار شده‌اند.

افسران و كاركنان تنها زندان زنان ايالت آلاباماي آمريكا در سال‌هاي اخير مرتبا زندانيان را مورد آزار و اذيت‌هاي جنسي، سوء استفاده‌هاي اخلاقي و تجاوز قرار داده‌اند.

به گزارش ايسنا، بر اساس آمار يك سازمان غير دولتي به نام "پيشقدم شدن براي حقوق برابر: تعداد بيشماري از زنان محبوس در زندان شهر وتومپكا در آلاباما در طول 5 سال گذشته گزارش داده‌اند كه از سوي افسران زندان مورد سوء استفاده‌هاي اخلاقي قرار گرفته و حتي باردار شده‌اند. بسياري ديگر از اين زنان نيز به طرق مختلف مورد آزار و اذيت‌هاي جنسي واقع شده‌اند.

براساس قوانين زندان، هرگونه روابط جنسي در زندان‌ها ممنوع است اما اين گزارش نشان مي‌دهد كه اين مساله به طور معمول ميان زنان زنداني و افسران مرد زندان در ازاي برخورداري از برخي امكانات يا رد و بدل كردن اقلام ممنوعه اتفاق مي‌افتد.

اين زندان كه بيش از 700 زن در آن نگهداري مي‌شوند، در سال 2007 از سوي وزارت دادگستري آمريكا به عنوان خطرناك‌ترين زندان زنان در اين كشور شناخته شد.

بر اساس اين گزارش، افسران زندان به ندرت براي اين جرم مجازات مي‌شوند و زنان قرباني در صورت گزارش ماجرا به مسئولان زندان با بدرفتاري و بي‌توجهي مواجه مي‌شوند.

سيستم قضايي ايالت آلاباما نيز تقريبا هيچ‌وقت افسران و نگهبانان زندان را كه متهم به تجاوز هستند، مجازات نمي‌كنند. اين سازمان در گزارش خود آورده است كه از 2010 تا كنون تنها عليه شش تن از كاركنان اين زندان اتهام تجاوز به زندانيان مطرح شده كه در نهايت فقط يكي از آنان به‌دليل اين اتهام شش روز را در زندان سپري كرده است.

به نوشته روزنامه هافينگتن پست، وزارت دادگستري آمريكا اخيرا گزارشي منتشر كرد كه نشان مي‌داد 10 درصد از زندانيان سابق در آمريكا قرباني سوء استفاده‌هاي اخلاقي و تجاوز در طول حبس شده‌اند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: