کد خبر:۶۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۷
تعداد بازدید: 4375
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
جهل مردم عاملی برای سواستفاده برخی مدعیان دروغین علوم غریبه است
مسفده ای که این بساط ایجاد می کند بسیار زیاد است چقدرانحراف زنها را داشتیم نمونه افرادی بودند که دستگیر شده بودند و از جهل مردم استفاده کرده بودند

حجت السلام سید عبدالحمید شهاب در گفت و گو با پانا اظهار داشت: علوم غریبه در حال حاضر به یک دکان و بازار تبدیل شده که اشخاصی ادعا می کنند به علوم غیب مسلط هستیم و علوم غریبه را می دانیم و علمای شیعه این را امضاء شده معصومین (ع) نمی دانند.
وی افزود: در موارد محدودی عده ای هم باشند که در این زمینه مسلط هستند و ما این را نفی نمی کنیم از اولیا خدا هستند .
مدیر دفتر آیت الله علوی گرگانی  خاطر نشان کرد : مسفده ای که این بساط  ایجاد می کند بسیار زیاد است چقدرانحراف زنها را داشتیم نمونه افرادی بودند که دستگیر شده بودند و از جهل مردم استفاده کرده بودند .
وی اذعان داشت : الان وجود این دعاها و دعانویس ها ارتباط با عوالم غیب و جن اینها نزد مراجع تایید شده است و نمی گویم که نیست و اصل موضوع را رد نمی کنیم در حال حاضر خیلی کم هستند افرادی که حقیقتا به این علوم آشنا هستند .
شهاب در ادامه گفت : باید استفاده از این علوم به دست کارشناس آن علوم باشد و چون غیر از آن خیلی از افراد ادعای آشنایی با این علوم را دارند  با انجام یکسری امور و چندتا مرید دور خود جمع کردن کسی به عالم غیب دست پیدا نخواهد کرد .
وی تصریح کرد: در این باره رسول اکرم ( ص ) می‏فرماید: (لولا ان الشیاطین یحومون حول قلوب‏ بنی‏ادم لنظروا الی ملکوت السموات ) اگر شیطان به قلب انسان تسلط و احاطه پیدا نمی کرد چشم هر انسانی حق بین می شد و ملکوت و آسمانها را می دید پس مشخص است در این نگاه پیامبر(ص) از مسیر طاعت و تسلیم و ترک معاصی خداوند همه عوالم برای انسان جلوه خواهد کرد حتی نیازی نیست دنبال یک چنین مراد های دروغین راه بیفتید
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: