کد خبر:۶۱۶۷
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۲:۱۱
تعداد بازدید: 2578
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آيت‌الله مکارم شيرازي:قرباني كردن در گذرگاه‌ها و خيابان‌ها اشكال شرعي دارد
آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي تاكيد كرد: قرباني‌هايي که در گذرگاه‌ها و خيابان‌ها صورت مي‌گيرد و همه‌ جا را آلوده مي‌کند، شرعا اشکال دارد

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي تاكيد كرد: قرباني‌هايي که در گذرگاه‌ها و خيابان‌ها صورت مي‌گيرد و همه‌ جا را آلوده مي‌کند، شرعا اشکال دارد.

به گزارش ايسنا، اين مرجع تقليد در ديدار مدير کل محيط زيست استان قم با تاكيد بر ضرورت بالا بردن سطح آگاهي‌هاي مردم نسبت به محيط زيست، تصريح كرد: مردم بايد آگاه باشند که آب و زمين و هوا محدود است و هر کسي حق دارد مقداري از آن استفاده کند و هر نسلي به مقدار خودش آن را حفظ کند و همان‌گونه که نسل‌هاي گذشته براي ما سهم گذاشته‌اند ما هم براي آيندگان بگذاريم.

وي ادامه داد: حتي يک قطره آب هم مهم است. بي‌دليل نبايد مصرف شود. هوا را نبايد آلوده کرد. برخي از موتورسواران با وسيله نقليه خراب، اول تا آخر خيابان را آلوده مي‌کنند. اينها چه حقي دارند؟

وي در ادامه با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني در خصوص منابع طبيعي به مردم، افزود: بايد به طور جدي فرهنگ‌سازي کرد و مردم را نسبت به محدود بودن اينها و نياز امروز و آيندگان به آن آگاه كرد.

مکارم شيرازي در ادامه به شرايط جوي و منطقه‌اي قم اشاره و اظهار كرد: با توجه به کويري بودن شهر قم و اينکه گرد و غبارهاي فراواني به شهر قم مي‌آيد، بايد تدابير مناسبي براي جلوگيري از آن انديشيده شود.

اين مرجع تقليد با اشاره به نابودي فضاهاي سبز شهري خاطرنشان كرد: در قم قديم، در منطقه زنبيل‌آباد، باغ بزرگي وجود داشت که يکي از ريه‌ها و شريان‌هاي تنفسي قم بود اما متاسفانه نابود شد. بايد آينده را دريابيم و درختکاري فراواني داشته باشيم.

وي در ادامه با تاکيد بر ضرورت فرهنگ‌سازي در زمينه حفاظت از محي زيست، يادآور شد: مسائل مربوط به محيط زيست را بايد از دبستان و پيش‌دبستاني شروع کرد و در کتاب‌هاي درسي گنجاند.

مکارم شيرازي در ادامه به نقش رسانه‌هاي گروهي در حفاظت از محيط زيست اشاره کرد و گفت: بايد رسانه‌هاي گروهي در بخش محيط زيست کارهاي فراواني کنند وگرنه در آينده مشکلات بسياري خواهيم داشت و خداي ناکرده افراد فراواني مبتلا به بيماري‌هاي پوستي، تنفسي و قلبي خواهند شد.

اين مرجع تقليد با اشاره به يکي از مصاديق آلودگي محيط زيست، تصريح كرد: قرباني‌هايي که در گذرگاه‌ها و خيابان‌ها صورت مي‌گيرد و همه جا را آلوده مي‌کند، شرعا اشکال دارد. بايد اين کار در جاي مناسبي انجام شود و محل آن شسته و گوشت قرباني مصرف شود. اين خون‌ها نبايد در خيابان ريخته شود زيرا باعث آلودگي مي‌شود.

وي در پايان از زحمات تلاشگران محيط زيست و مردمي که به وظيفه خود عمل مي‌کنند، تشکر کرد.

 

Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
رند
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۱
0
1
یک سری به اول خیابان امام موسی صدر قم بزنید که کشتار گاه رسمی مرغ است
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: