کد خبر:۳۸۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۱
تعداد بازدید: 38728
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مجوز روزانه طرح ترافيك 10 هزار تومان و هفتگي 60 هزار تومان
دارنده كارت شناور طي تماس با سامانه 137 مي‌تواند شماره پلاك خودرو خود را وارد سيستم كرده و پس از وارد كردن شماره، خودرو او به عنوان خودرو مجاز شناخته شده و تا زماني‌كه شماره پلاك جديدي وارد سيستم نشود مي‌تواند...
نحوه صدور مجوز شناور ورود به محدوده طرح ترافيك اعلام شد. اين مجوزها تا سقف 3 هزار كارت پيش‌بيني شده و علاوه‌بر آن مجوزهاي روزانه و هفتگي نيز در طرح ترافيك صادر خواهد شد.
جزئيات صدور مجوزهاي طرح ترافيك را مديرعامل شركت كنترل ترافيك پايتخت در گفت‌وگو با «ايران» اعلام كرد.

حجت‌الله بهروز گفت: از اواسط ارديبهشت شهروندان مي‌توانند علاوه بر استفاده از مجوزهاي ثابت از كارت‌هاي شناور نيز استفاده كنند و به‌وسيله آنها در محدوده‌هاي طرح ترافيك تردد كنند. با توجه به مكانيزه شدن محدوده ترافيك از اواسط ارديبهشت و كنترل هوشمند محدوده‌ها، هرگونه ورود غيرمجاز خودروها به وسيله دوربين علاوه بر ثبت تخلف همراه با عكس پلاك خودرو، برگ جريمه به در خانه ارسال مي‌شود.

وي درخصوص نحوه استفاده از سه هزار كارت شناور ‌افزود: چون مبناي جريمه در استفاده از سيستم هوشمند ثبت پلاك خودرو است به همين دليل، دارندگان كارت‌هاي شناور مي‌توانند از تلفن گويا و تماس با سامانه 137 براي ثبت پلاك خودرو خود بهره بگيرند. هر كدام از كارت‌هاي شناور داراي يك كد يونيك و يك شناسه عبور است كه به وسيله آنها شناخته مي‌شود. دارنده كارت شناور طي تماس با سامانه 137 مي‌تواند شماره پلاك خودرو خود را وارد سيستم كرده و پس از وارد كردن شماره، خودرو او به عنوان خودرو مجاز شناخته شده و تا زماني‌كه شماره پلاك جديدي وارد سيستم نشود مي‌تواند به وسيله همان خودرو در محدوده طرح ترافيك تردد كند.بر اين اساس به محض ورود شماره پلاك جديد، پلاك قديمي فاقد مجوز لازم خواهد بود و سيستم پلاك جديد را به عنوان مجوز ورود به محدوده مي‌شناسد.

وي مبلغ كارت شناور را يك ميليون تومان ذكر كرده و مي‌گويد: در ماه‌هاي آتي نيزدارندگان كارت‌هاي شناور مي‌توانند علاوه بر استفاده از سامانه 137 به وسيله ارسال پيامك از طريق سيستم SMS شماره پلاك خودرو خود را وارد سيستم كنند و مجوز لازم را دريافت كنند.

مجوزهاي روزانه و هفتگي
همچنين طي چند ماه آينده از مجوزهاي روزانه و هفتگي نيز براي ورود به محدوده طرح استفاده خواهد شد، براي دريافت مجوز روزانه و هفتگي به ثبت نام اينترنتي و رزرو مجوز مربوطه به روز يا هفته مورد نظر و پرداخت هزينه آن كه 10 هزار تومان روزانه و 60 هزار تومان هفتگي در نظر گرفته شد. ضروري است پس از دريافت كد رهگيري با مراجعه به دفاتر خدمات الكترونيك فعال در سراسر شهر مي‌توان نسبت به اخذ برچسب لازم اقدام كرد.
شماره خودرو در پايگاه داده‌هاي سيستم كنترل هوشمند ذخيره شده و در زمان اعتبار مجوز اخذ شده، تردد خودرو مجاز است.
به گفته وي، با كنترل هوشمند محدوده طرح ترافيك و استفاده از خودروهاي مجهز به دوربين‌هاي پلاك‌خوان سيار امكان كنترل كامل خودروهاي در حال تردد فراهم مي‌شود و تعداد خودروهاي متخلف از 160 هزار خودرو به كمتر از 10 هزار خودرو كاهش مي‌يابد. هدف از اجراي اين طرح، ايجاد رفتار ترافيكي و كنترل دقيق محدوده خواهد بود.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
انتشار یافته: ۲
غلامرضا شاهرخ میرحبیبی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
10
6
دهها شرکت هستند که خدمات عمومی و دولتی میدهند مثل شرکت ما که به بانکهای کل کشور سرویس امنیتی میدهیم ولی متاسفانه این مسائل در سیستم مدیریتی دیده نشده و لذا خوسته ویا نا خواسته با جلوگیری از ورود اینگونه شرکتها به شهر خودمان موجب توقف خدمات عمومی و ضرر و زیان به اقتصاد کشور میشویم و لذا شایسته است در این رابطه تدبری اندیشیده شود و برای اینگونه خدمتگذاران تسهیلاتی فراهم شود
مهدي
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۱
5
9
اين نمونه از رفتار تبعيض آميز مسئولين است.
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: