کد خبر:۲۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 3495
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مطلب طنز
زن بايد مرد باشه!
اگر به اين نکته تئوريک اعتقاد داشته باشيم که نهاد خانواده کوچک ترين نمونه يک جامعه است، بايد اعتراف کنيم زن در جامعه حضور پررنگي دارد؛ آن قدر پر رنگ که توي چشم مي زند...
اگر به اين نکته تئوريک اعتقاد داشته باشيم که نهاد خانواده کوچک ترين نمونه يک جامعه است، بايد اعتراف کنيم زن در جامعه حضور پررنگي دارد؛ آن قدر پر رنگ که توي چشم مي زند و پرده ها و درها و ديوارهاي زحمتکش هم به همين دليل اختراع شده اند تا مراقب خوردن اين حضور پررنگ توي چشم برادران در و همسايه باشند! اصلاً در جامعه نوعي افراطي از زن سالاري به شرح ذيل حاکم است:

1 ) اين زن است که حاکم مطلق آشپزخانه است و اصل استقلال قوا در آشپزخانه و ساير امور خدماتي خانه به شدت رعايت مي شود، به طوري که مرد عموماً حق ندارد در اين امور دست به سياه و سفيد بزند. زن با سيني چاي در دست علاوه بر حضور کوبنده و خودجوش(!) در نهاد خانواده، در عرصه رسانه به ويژه رسانه تصويري و سريالهاي تلويزيوني حضوري دشمن شکن دارد.

2 ) شأن و مقام زن به قدري بالاست که حتي پست رياست سازمان محيط زيست را هم مي شود به نام او سند زد. بهشت هم که زير پاي آنهاست؛ البته به شرطي که زحمت مادر شدن را به جان بخرند.

3 ) حضور زنان در جامعه باعث شادابي مي شود، به نحوي که براي جلوگيري از اين شادابي عده اي زحمتکش مجبور مي شوند گشت مبارزه با ارشاد(!) راه بيندازند.

4 ) حضور زنان در عرصه هاي مختلف باعث مي شود آقايان محترم از گفتن جوک هاي «زن»نده در جلسات خودداري کنند و کلاً يک فضاي عرفاني توأم با رأفت اسلامي بر جلسات حاکم شود.

5 ) آيا تاکنون هيچ زني از اينکه مجبور نيست به خدمت انسان ساز سربازي برود از تقدير خود تقدير به عمل آورده است؟

6 ) زن حتي از دخالت در امور سياست را که مي گويند خيلي کثيف است و براي بهداشت خانمها ضرر دارد معاف است. سياست پليد مي ماند براي آقايان رجل سياسي که بايد به اين درد بسوزند و بسازند.

7 ) زن اين شانس را دارد که از جنس مخالف خود بيشتر در کنکور دانشگاه ها قبول شود. سهميه بندي جنسيتي دانشگاه ها هم براي همين اختراع شده است.

8 ) زن کلاً خيلي خوب است، ولي دو تايش دردسر است!
 
نويسنده: محمدرضا نصيري-روزنامه قدس
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: