کد خبر:۱۳۲۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۸۷ - ۰۵:۱۸
تعداد بازدید: 1963
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
رضا امیرخانی:
تعداد خبرنگاران ادبی زیاد ولی اطلاع رسانی ضعیف است
امیرخانی تعداد خبرنگاران ادبی را چند برابر رویدادهای ادبی عنوان کرد و افزود: اما با این همه خبرنگاران ادبی از انعکاس بسیاری از اخبار مهم ادبی، باز می‌مانند.
رضا امیرخانی از افزایش خبرگزاری‌های مرتبط با ادبیات انتقاد کرد و ضمن بیان آنکه تعداد خبرنگاران ادبی چند برابر رویدادهای این حوزه است گفت: اما با این همه خبرنگاران ادبی از انعکاس بسیاری از اخبار مهم ادبی، باز می‌مانند.

رضا امیرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این موضوع گفت: رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها در ایران مثل قارچ رشد صعودی دارند، اما در این میان کمتر رسانه‌ای به خوبی از پس مسولیت‌اش بر می‌آید. برخی از این رسانه‌ها نیز به جریانات ساختگی و دروغینی دامن می‌زنند که به نفع فضای ادبی ما نیست.

وی ضمن بیان اینکه برخی از سازمان‌ها برای بزرگ‌نمایی فعالیت‌های خود اقدام به تاسیس خبرگزاری می‌کنند،‌ گفت: برای رفع مشکلات موجود و ایجاد فضای سالم رسانه‌ای، باید شاهد ایجاد و رشد رسانه‌های خصوصی باشیم. این فعالیت‌ها گاه با بهره‌گیری از بودجه دولت، به ضررخود دولت تمام می‌شوند.

امیرخانی در ادامه تعداد خبرنگاران ادبی را چند برابر رویدادهای ادبی عنوان کرد و افزود: اما با این همه خبرنگاران ادبی از انعکاس بسیاری از اخبار مهم ادبی، باز می‌مانند.

نویسنده کتاب پرفروش "من او" افزود: به تازگی کتاب "یادداشت‌های نیما " را مطالعه کرده‌ام که به کوشش عبدالرضا رضایی‌نیا واز سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده‌است. کتاب از جنبه‌های ادبی مهمی برخوداراست، اما تاکنون در رسانه ها خبر یا نقدی درباره این کتاب ندیده‌ام.

این نویسنده با اشاره به اهمیت کتاب "یادداشت های نیما" گفت: با مطالعه "یادداشت های نیما " به راحتی می‌توان با گوشه‌های تاریک تاریخ روشنفکری ایران آشنا شد. این کتاب با نثری روان و بسیار دلنشین و حتی کمی احساساتی، مثل یک زندگی نامه خودنوشت، حقیقت زندگی نیما را برای ما روشن می‌کند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: