کد خبر:۸۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۸۷ - ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 1607
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حائری شیرازی: زيبارويان تلويزيون روزه را باطل مي كنند
حائری شیرازی همچنین در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز، مسخره کردن و متلک گفتن به زنان و دخترانی که چادر به‌سر می‌کنند را تلاش افراد برای دور کردن جامعه از حجاب برتر دانست.
محی‌الدین حائری شیرازی در خطبه‌های نماز جمعه شیراز گفت: روزه‌دار نباید راضی شود دیگر انسان‌ها از بخشش خداوند ناامید شوند، بنابراین باید همه روزه‌داران در این ماه خطاها و قصور دیگران در مورد خود را ببخشند تا خداوند هم آنان و هم دیگران را مورد عفو قرار دهد.

به گزارش فارس امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه انسان‌ها از دو عنصر جانور و فرشته خلق شده‌‌اند، بخش جانوری را طبیعت و غرایز طبیعی انسان و عنصر فرشته را فطرت پاک و خداجوی انسان دانست.

حائری شیرازی با تصریح اینکه روزه‌داری برای بیدار شدن فطرت و فرشته‌خویی انسان است، گفت: روزه‌داری تنها به معنای تشنگی و گرسنگی نیست.

وی ادامه داد: گرسنگی و تشنگی هر دو اجزای طبیعت انسان است و هر دو بابی برای قرار گرفتن انسان در خدمت طبیعت خود، اما با بسته شدن این دو باب، باب‌های دیگری مانند چشم، گوش و زبان نیز می‌تواند انسان را در خدمت طبیعتش قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با تاکید بر اینکه فلسفه روزه‌داری، گرفتن زمام اسب سرکش طبیعت و بها دادن به فطرت برای قرار گرفتن در صراط مستقیمی است که هر بار در نمازها تکرار می‌کنیم، گفت: با روزه‌داری طبیعت در خدمت فطرت و فطرت در خدمت خداوند قرار می‌گیرد.

به گفته امام جمعه شیراز، همانگونه که خوردن غذا و آب روزه‌ را باطل می‌کند، بیان الفاظ ناشایست حین عصبانیت و خشم، عدم کنترل عصبانیت، نبخشیدن دیگران که حتی به روزه‌دار در زمانی ظلم روا داشته‌اند، نگاه کردن به هنرپیشه‌ و گوینده زیباروی تلویزیون، موجب ابطال روزه خواهد شد.

حائری شیرازی همچنین در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز، مسخره کردن و متلک گفتن به زنان و دخترانی که چادر به‌سر می‌کنند را تلاش افراد برای دور کردن جامعه از حجاب برتر دانست.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در خطبه‌های امروز نماز همچنین در خصوص حضرت علی‌ (ع) و کمیل سخنانی ایراد کرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: