کد خبر:۷۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۸۷ - ۰۶:۲۱
تعداد بازدید: 1119
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
فوتبال ايران، مقهور اراده دايي!
در تمام دنيا بازيکنان ملي پوش دو روز قبل از بازي ملي به اردو مي روند و پس از اتمام بازي در اختيار باشگاههايشان قرار مي گيرند اما در کشور ما تصويب قوانين لحظه اي مرسوم شده است
در آستانه رقابت هاي مقدماتي جام جهاني 2010 يک بار ديگر ترکش بازي هاي ملي بر پيکر ليگ نوپاي هشتم اصابت کرد و متعاقب آن هفته پنجم رقابت هاي ليگ برتر را به تعطيلي کشاند.

به دنبال مخالفت علي دايي مبني بر بازگشت ملي پوشان از اردوي تيم ملي به باشگاه هايشان پس از بازي دوستانه با تيم ملي آذربايجان براي برگزاري ديدارهاي هفته پنجم ليگ برتر و اعتراضات گسترده و به حق مربيان و مديران باشگاه ها به خاطر نداشتن مهره هاي کليدي خود يکبار ديگر برنامه رقابت هاي ليگ دستخوش تغييرات ناخواسته شد.

در حالي که تنها چهار هفته از شروع اين رقابت ها مي گذرد اين براي دومين بار است که به خاطر برنامه هاي تيم ملي ليگ برتر دچار وقفه مي شود، با توجه به ديدارهاي فراوان تيم ملي در طول فصل به نظر مي رسد قصه تعطيلي ليگ سر دراز دارد و با ادامه اين روند باز هم بايد شاهد مشکلاتي از اين دست باشيم.

در نگرش علي دايي که در مدت سرمربيگري اش درتيم ملي با چراغ خاموش در اتوبان يکطرفه در حال حرکت است هيچگونه تعاملي بين او و باشگاه ها ديده نمي شود. اين درست است که بخاطر موفقيت تيم ملي بايد دست به هر کاري زد اما بدان معني نيست که با ناديده گرفتن حق و حقوق باشگاه ها که تامين کننده بازيکن تيم ملي هستند و با بستن چشم بر روي ضرر و زيان آنها افکار خود را ديکته کرد.

هنگامي که بحث تيم ملي به ميان مي آيد همه موظفند تا آخرين توان خود در خدمت تيم ملي کشورشان باشند اما تصميمات اخير کميته تيم هاي ملي و سرمربي تيم نه تنها به مذاق تيم هاي ليگ برتري خوش نيامده است بلکه آنها را رو در روي يکديگر قرار داده است. در نهايت نيز جدال در گرفته ميان آنها به ضرر باشگاه ها و به نفع دايي مغلوبه شد و باشگاه ها مجبور شدند به دستور سازمان ليگ به تعطيلي بازي ها تن در دهند.

چيزي که بيشتر از همه فوتبال ما را رنج مي دهد عدم پيروي از يک قانون مشخص در اين زمينه است. فوتبال ما هيچگاه در يک چارچوب قانوني مشخص حرکت نکرده است و بزودي نيز تاوان اين بي قانوني را پس خواهد داد. در تمام دنيا بازيکنان ملي پوش دو روز قبل از بازي ملي به اردو مي روند و پس از اتمام بازي در اختيار باشگاههايشان قرار مي گيرند اما در کشور ما تصويب قوانين لحظه اي مرسوم شده است و به قول معروف " گاهي از اين طرف پرتگاه مي افتيم و گاهي از آن طرف".

مشکل ديگري که به اين اتفاقات دامن زده است عدم هماهنگي ديدارهاي دوستانه تيم ملي با فيفاست. مسئولان فوتبال به دنبال عدم توفيق براي پيدا کردن حريف تدارکاتي مناسب براي تيم ملي و مخالفت دايي با ديدار تيم ملي با تيم ازبکستان بالاجبار با دعوت از تيم ملي آذربايجان در روزي غير از فيفادي مسبب اصلي چالش هاي ميان سرمربي تيم ملي و باشگاه ها هستند. در حاليکه بيش از دو روز از آغاز تمرينات در اردوي تيم ملي مي گذرد متاسفانه به غير از لژيونرهاي اماراتي هيچکدام از بازيکنان شاغل در ليگ هاي اروپايي اجازه حضور در تمرينات را نيافته اند به طوري که آنها ارکان اصلي تيم ملي را تشکيل مي دهند.

با اين وجود در اين ميان باشگاه هاي ليگ برتري هستند که قرباني تصميمات آتي و غير منتظره مسئولان فوتبال و تيم ملي مي شوند البته بايد با اين وضعيت کنار بيايند به قول معروف "سالي که نکوست از بهارش پيداست". اکنون با اين همه هجمه و هياهو، خسران باشگاه ها به خاطر تيم ملي اميدواريم که تيم ملي از ميدان، سخت عربستان سربلند بيرون بيايد.منبع:حميد رضا ملکي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: