کد خبر:۷۵۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۸۷ - ۰۹:۰۷
تعداد بازدید: 7673
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
قیمت بلیت تالار وحدت دوبرابر شد
قیمت پایه بلیت های تالار وحدت به عنوان استانداردترین تالار هنری کشور تا دو برابر افزایش یافت.
قیمت پایه بلیت های تالار وحدت به عنوان استانداردترین تالار هنری کشور تا دو برابر افزایش یافت. اصغر امیرنیا مدیر عامل بنیاد رودکی صبح دیروز در نشست خبری کنسرت جدید عبدالحسین مختاباد با اعلام این خبر تاکید کرد: «تالار وحدت استاندارترین تالار جمهوری اسلامی ایران است و کسانی که می خواهند بهترین برنامه ها را گوش کنند باید بیشترین هزینه را پرداخت کنند.

کسانی که کار ناب می خواهند باید پول بیشتری بدهند و اگر بخواهیم هنر زنده باشد هم مردم و هم دولت باید کمک کنند. برنامه های تالار وحدت فاخر است و باید برای اثر فاخر پول بیشتری از مخاطب گرفته شود. افزایش قیمت شاید به این دلیل است که گروه هایی دیگری از جمله استاد شجریان، لطفی و دیگران برای اجرا در تالار وحدت نیز راغب شوند.»

بر همین اساس محمدرضا کارگر مدیر تالار وحدت در گفت وگو با «سرمایه» پایین ترین پایه قیمت بلیت در این تالار را 15 هزار تومان اعلام کرد و توضیح داد: «این قیمت براساس نوع برنامه و محل صندلی متغیر است اما به صورت پایه از این به بعد بلیت کمتر از این قیمت در اجراهای تالار وحدت به فروش نمی رسد.» پیش از این قیمت بلیت برای موسیقی و تئاتر متفاوت بود به طوری که قیمت بلیت موسیقی در تالار وحدت در طبقه همکف از حدود 10 هزار تومان شروع می شد. قیمت اجرای نمایش های حرفه ای نیز بین هفت تا هشت هزار تومان در طبقه نخست بود.

به گفته کارگر از این به بعد قیمت بلیت طبقه اول حدود 20 هزار تومان بالکن اول و دوم نزدیک 18 هزار تومان و بالکن سوم 15 هزار تومان است. کنسرت مختاباد و گروه رودکی با همراهی پیانوی سامان احتشامی نخستین کنسرتی است که پس از افزایش قیمت بلیت تالار وحدت برگزار می شود. البته بالاترین قیمت بلیت این کنسرت به صورت توافقی 25 هزار تومان تعیین شده است.

عبدالحسین مختاباد سرپرست گروه در نشست خبری این کنسرت درباره این افزایش قیمت بیان داشت: «موسیقی فاخر، خرج فاخر نیز می خواهد. فضاهایی بازی چون نیاوران، سعدآباد و دیگر تالارها که استاندارد نیستند با دریافت پول بیشتر از مردم کمترین امکانات را در اختیارشان قرار می دهند حالا که تالار وحدت استاندارد است، باید چنین اتفاقی بیفتد.»

قادری مدیر برنامه این کنسرت نیز در مورد سهم گروه از بلیت فروشی آن گفت: «از فروش بلیت های کنسرت در تالار وحدت 12 درصد متعلق به شهرداری، 20 درصد سهم تالار، 15 درصد برای مدیریت برنامه، پنج درصد برای فروشنده بلیت و... است. مابقی این مقدار برای یک گروه 12 نفره مختاباد است که شش ماه برای این اجرا تلاش کرده اند بنابراین چاره ای جز این نداریم که برای جبران این هزینه ها رقم ها را در بیشترین مقدار بپذیریم.» کنسرت مختاباد و گروه رودکی ششم تا هشتم شهریورماه در تالار وحدت برگزار می شود.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: