کد خبر:۷۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۵:۴۴
تعداد بازدید: 25346
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
روند تغییرات قیمت خودرو در سال جاری
هم اکنون شاهد تفاوت قابل توجهی بین قیمت خودرو در کارخانه و در بازار هستیم به طوری که به 5 میلیون تومان در مورد برخی خودروها می رسد
عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران از افزایش 2 تا 5 میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار خبر داد و گفت: پیشنهاد ما برای افزایش قیمت خودرو در سال جاری تا 10 درصد بر اساس رشد مجموع هزینه های تولید است.
 
محمد رضا نجفی منش در گفت و گو با پانا ، با اشاره به افزایش هزینه های صنعت خودرو گفت: هم اکنون این بخش با رشد 29 درصدی هزینه پرسنل ، افزایش 30 درصدی مالیات بر ارزش افزوده ، رشد هزینه های برق ، سوخت و حمل و نقل بین 30 تا 50 درصد روبرو است که کلیه این عوامل بر قیمت تمام شده تولید موثر است.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران در خصوص تاثیر تاثیر تخصیص ارز مبادله ای به بخش خودرو تصریح کرد: با در نظر گرفتن ارز مبادله ای شاید بتوانیم با افزایش 10 درصدی قیمت ها به تولید ادامه دهیم.

وی از افزایش 75 درصدی تولید خودرو در سال جاری خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی خودروسازان امسال بالغ بر یک میلیون و 300 هزار داستگاه خودرو تولید می شود .

نجفی منش با اشاره به افزایش هزینه های عمومی ادامه داد: هم اکنون شاهد تفاوت قابل توجهی بین قیمت خودرو در کارخانه و در بازار هستیم به طوری که به 5 میلیون تومان در مورد برخی خودروها می رسد.

وی با تاکید بر کاهش فاصله قیمتی موجود تاکید کرد: قیمت خودرو در بازار متاثر از عوامل فوق به طور غیر عادی بالا رفته است که در صورت افزایش 10 درصد قیمت خودرو در کارخانه می توان از رشد بی رویه قیمت ها در حاشیه بازار جلوگیری کرد.

 

برچسب ها: خودرو ، قيمت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: