کد خبر:۷۴۹۹
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۴
تعداد بازدید: 23630
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
علیرغم وعده‌های وزیر صنعت بهای كلیه خودروها گران شد
علیرغم وعده های وزیر صنعت خودرو سازان بهای خودروهای مدل 93 را گران کردند.
سعید  معتمنی عضو اتحادیه نمایشگاه داران تهران در گفتگو با ایلنا در خصوص افزایش  نرخ خودرو  طی روزهای گذشته اظهار داشت: علیرغم وعده های  وزیر  صنعت خودرو سازان بهای خودروهای مدل 93 را گران کردند.

وی افزود: همچنین به دلیل  نوسانات نرخ ارز و افزایش  نرخ دلار بهای خودروی وارداتی نیز از 5 تا 20 میلیون تومان گران شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ارائه ارز مبادله ای به خودرو سازان هنوز اجرایی نشده است و خودرو ها نیز از امارات با درهم 900 تومانی وارد می شوند.

معتمنی با اشاره به نرخ برخی از خودروهای ساخت داخل و وارداتی افزود: در حال حاضر پراید در بازار 22 میلیون  تومان، پژو 206 تیپ پنج 41 میلیون  تومان، پژو 405 با بهای 32.5 میلیون  تومان پرشیا 34.5 میلیون تومان، پژو پارس معمولی 39 میلیون تومان در بازار عرضه می شود.

وی با اشاره به افزایش 8 میلیون  تومانی  نرخ L90 گفت: این خودرو  هم اکنون 46 میلیون تومان به فروش می رسد و خودروهای  خارجی نظیر سانتافه از سال  گذشته تاکنون با رشد 20 میلیون  تومانی همراه بوده است و  از 180 میلیون تومان به 200 میلیون تومان رسیده  و توسان نیز از 38 میلیون تومان به 53 میلیون  تومان و اسپرتیج نیز به همین میزان رشد داشته است.

وی در  خاتمه نیز گفت: خودروهای  206 تیپ دو و مزدا 3 دربازار نیست و شرکت این دو را عرضه نمی کند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: