کد خبر:۷۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۱
تعداد بازدید: 25740
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مرد افغان، قربانیان خود را زنده به آتش می کشید
مرد جنایتکار در آخرین جنایت خود وقتی دختر مورد علاقه اش برای ازدواج به او جواب رد داد، او را در چاه آتش زد
به دستور مقام قضایی بقایای به‌جا مانده از اجساد به پزشکی قانونی منتقل و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی صحت اظهارات متهم اصلی پرونده ، با قرار بازداشت موقت در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند 
 
مرد افغان که پس از بیهوش کردن قربانیان خود، آنها را زنده در چاه به آتش می کشید پس از سومین جنایت خود دستگیر شد.مرد جنایتکار در آخرین جنایت خود وقتی دختر مورد علاقه اش برای ازدواج به او جواب رد داد، او را در چاه آتش زد. 
به گزارش خبرنگار قانون، آذرماه سال 1392 زنی با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران عنوان کرد که خواهرش رخساره 58 ساله به همراه پسرش فرزان 19 ساله به شهر نمک آبرود رفته اما پس از گذشت دو روز دیگر پاسخگوی تماس های او نبوده و ارتباط آنها از آن زمان قطع شده است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "فقدان" و به دستور قاضی عموزاد ، بازپرس شعبه سیزدهم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
شاکی پس از حضور در اداره یازدهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : خواهر و خواهرزاده ام - رخساره و فرزان ــ پنجم آذر و به قصد انجام امورات ملکی ، به قصد نمک آبرود از منزلشان واقع در خیابان ونک خارج و برابر تماس تلفنی در ساعت 23 به نمک آبرود رسیدند . تماس های تلفنی ما تا دو روز ادامه داشت تا اینکه پس از گذشت این مدت ، ناگهان تماس های ما قطع شد و آنها دیگر پاسخگوی تماس های من نبودند تا تلفن های همراه هر دو نفر آنها خاموش شد !! ".
همزمان با آغاز تحقیقات ، کارآگاهان اداره یازدهم از طریق مدیریت ساختمان محل سکونت رخساره  اطلاع پیدا کردند که فرد جوانی با یک دستگاه خودرو BMW به محل سکونت آنها مراجعه و با طرح این موضوع که مادر و پسر کشور را به مقصد آمریکا ترک کرده، در حالیکه کلید منزل را نیز به همراه داشته ، قصد ورود به منزل آنها را داشته که نگهبانی مجتمع مانع وی شده است .
با توجه به اطلاعات اخیر مبنی بر مراجعه فردی ناشناس به محل سکونت رخساره و پسرش و تلاش این شخص برای ورود به محل سکونت آنها ، کارآگاهان به محل مراجعه و با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته موفق به شناسایی مالک خودرو BMW شدند .
با شناسایی مالک خودرو مشخص شد که خودرو BMW به صورت استیجاری در اختیار فردی به نام محمد 22 ساله از اتباع  کشور افغانستان قرار دارد .
با شناسایی تصویر محمد . ن از سوی نگهبانی ساختمان محل سکونت مادر و فرزند ، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم قرار گرفت و وی سوم دی ماه ، در منطقه محمدشهر کرج دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .
محمد . ن در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت : به اتفاق رخساره و پسرش برای سرکشی به املاک به نمک آبرود رفته و 15 روز بعد به همراه آنها به تهران بازگشتیم و از آن زمان به بعد دیگر از سرنوشت آنها بی‌اطلاع هستم و احتمال می دهم که کشور را به مقصد آمریکا ترک کرده باشند .
با توجه به اظهارات محمد ، بررسی صحت اظهارات وی در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم قرار گرفت. لذا ضمن بررسی سوابق خروج از کشور رخساره و فرزان، مشخص شد که هیچگونه سابقه خروج از کشور از سوی آنها وجود نداشته و شاکی نیز از قصد و نیت خواهر و خواهرزاده اش برای خروج از کشور بی‌اطلاع است.
با اطمینان از کذب بودن تمامی اظهارات محمد . ن و همچنین دیگر اطلاعات به دست آمده از تحقیقات پلیسی ، وی به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت آتشین و قتل مادر و فرزند اعتراف و عنوان داشت که این دو نفر را در حالتی نیمه بیهوش و در داخل یک چاه به آتش کشیده است .
متهم در خصوص انگیزه جنایت به کارآگاهان گفت: تعداد 1600 عدد سکه تمام بهار آزادی برای رخساره خریداری و وی نیز در قبال سکه ها چندین فقره چک تحویل داده بود ، اما تمامی چک ها در زمان سررسید برگشت خورده بودند . زمانی که برای سرکشی املاک به نمک آبرود رفته بودیم ، درباره پول سکه ها با یکدیگر صحبت کردیم و رخساره بیان کرد که تمامی پول های خود را از کشور خارج کرده و در حال حاضر پولی در اختیار ندارد و مدعی شد که هر زمان به مقصد ( کشور آمریکا ) برسد ، پول سکه ها را برایم ارسال خواهد کرد. من نیز که به صحبت های او دیگر اعتمادی نداشتم  نقشه قتل وی و پسرش را کشیده تا پس از قتل آنها ، اموالشان را تصرف کنم .
متهم در خصوص نحوه جنایت نیز به کارآگاهان گفت : در مسیر بازگشت از نمک آبرود به سمت تهران بود که با طرح و نقشه قبلی و با استفاده از آبمیوه مسموم ، هر دو نفرشان را بیهوش کرده و آنها را به داخل باغ خود در روستای "خوش نام"  از توابع شهرستان ملارد منتقل و در حالیکه در حال به‌هوش آمدن بودند در  چاه داخل باغ انداخته و با ریختن بنزین   هر دو نفر آنها را آتش زده و به قتل رساندم .
   اعتراف به سومین جنایت
متهم پس از اعتراف به دو جنایت آتشین ، پرده از سومین جنایت و قتل دختری 20 ساله به نام زهرا برداشت و عنوان داشت : زهرا دختر مورد علاقه ام بود و قصد داشتم تا با او ازدواج کنم اما پس از آنکه با یکدیگر درگیر شده و زهرا بیان داشت که از ازدواج با من منصرف شده ، به قصد انتقام و به همان شیوه بیهوشی او را نیز به داخل چاه انداخته و جنازه او را نیز به همراه دو قربانی قبلی خود به آتش کشیدم .
با توجه به اعتراف جدید متهم ، بلافاصله هماهنگی‌های لازم با پلیس آگاهی شهریار انجام و مشخص شد که پرونده ناپدید شدن زهرا 20 ساله در پلیس آگاهی شهریار در حال رسیدگی است .
متهم در ادامه اعترافات ، دو نفر از بستگان خود - هر دو نفر از اتباع کشور افغانستان- به نام های نبی 22 ساله و پیروز 20 ساله را نیز به عنوان افرادی که او را در ارتکاب این سه جنایت همراهی کرده اند ، معرفی کرد .
سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم ، بلافاصله هماهنگی های لازم قضایی - انتظامی انجام و کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به همراه قاضی عموزاد ، قاضی احمدی (قاضی ویژه دادسرای ملارد ) ، پلیس آگاهی شهرستان شهریار ، تیم تشخیص هویت ، تیم آتش نشانی ، پزشکی قانونی و ... 25 فروردین به محل ارتکاب جنایت مراجعه و با دستگیری "نبی" و "پیروز" به عنوان دو متهم دیگر پرونده ، در ساعت 16 و 30 دقیقه موفق به کشف جسد سه نفر ( یک مرد و دو نفر خانم ) از چاه داخل باغ شدند  " .
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان این خبر نیز عنوان داشت : "به دستور مقام قضایی بقایای به‌جا  مانده از اجساد به پزشکی قانونی منتقل و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی صحت اظهارات متهم اصلی پرونده ، با قرار بازداشت موقت در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند ".
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: