کد خبر:۷۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: 23193
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
هشدار به مسئولان برای سقوط 70 پله‌ای محیط زیست
در حال حاضر در شرایط بحرانی قرار داریم در 7 سال اخیر بر اساس شاخص های بین المللی 70 پله سقوط کرده ایم که این موضوع یک هشدار جدی برای مسئولان در عرصه محیط زیست است
عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی درخصوص طرح ارزیابی محیط زیست ایران گفت: این طرح هنوز به طور رسمی در فراکسیون محیط زیست مورد بررسی قرار نگرفته است.
مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با پانا، با اشاره به وضعیت بحرانی زیست محیطی در کشور اظهار داشت: در حال حاضر در شرایط بحرانی قرار داریم در 7 سال اخیر بر اساس شاخص های بین المللی 70 پله سقوط کرده ایم که این موضوع یک هشدار جدی برای مسئولان در عرصه محیط زیست است.
 
این نماینده مجلس افزود: برای بحث مسایل زیست محیطی باید فکر جدی در زمینه ها بشود چرا که کشور دچار بحران است و آسیب های زیست محیطی کمتر از تحریم ها نیست.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت محیط زیست در کشور مطلوب نیست و در همین راستا آگاهی و انسجامی تشکیل شود که در این رابطه طرح ارزیابی محیط زیست تهیه شده تا بتواند تحرکی در مسیر رشد محیط زیست ایجاد کند.

لاهوتی با بیان اینکه محیط زیست کشور نیاز به حمایت، تقویت و گسترش دارد، گفت: توجه به آثار زیست‌ محیطی نیاز به مدیریت صحیح دارد. از طرفی در حال حاضر، ارزیابی آثار زیست ‌محیطی در کشور با چالش ‌هایی روبرو است که با تهیه این طرح این مخاطرات برطرف می شود.
وی تصریح کرد: طرح ارزیابی آثار زیست محیطی هنوز به طور رسمی در فراکسیون محیط زیست مورد بررسی قرار نگرفته است.
برچسب ها: محيط زيست ، شاخص
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: