کد خبر:۷۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۰
تعداد بازدید: 23199
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
شهروندان در افزایش کرایه‌های حمل ونقل متضرر می شوند
متاسفانه برخی افراد از موضوع افزایش نرخ کرایه حمل ونقل عمومی سوء ‌استفاده می کنند و خودسرانه اقدام به افزایش قیمت ‌ها پیش از آغاز سال می کنند
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درخصوص افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی گفت: در رابطه با افزایش کرایه های اتوبوس و تاکسی باید منافع شهروندان در نظر گرفته شود.
عباس قائید رحمت در گفت و گو با پانا، با تأکید بر توسعه حمل و نقل عمومی در کلانشهر تهران اظهار داشت: در اختیار قرار دادن وسایل حمل و نقل عمومی علاوه بر اینکه به کاهش آلودگی هوا کمک می کند، در رفاه شهروندان نیز نقش مهمی دارد.

وی با اشاره به افزایش نرخ 25 درصدی کرایه های تاکسی در سال آینده افزود: یارانه حمل و نقل شهری باید توسط دولت پرداخت شود و دولت باید برای کاهش فشار افزایش کرایه حمل و نقل عمومی تلاش کند و سهم خود را در توسعه وسایل حمل و نقل عمومی پرداخت کند.

این نماینده مجلس یادآور شد: متاسفانه در دولت گذشته سهم یارانه حمل و نقل عمومی به درستی پرداخت نشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه نظارت بر نرخ تاکسی ها ضرورت دارد، افزود: سالانه افزایشی در نرخ کرایه حمل و نقل عمومی کشور ایجاد می‌شود٬ اما این افزایش قیمت باید متناسب با تورم موجود در کشور باشد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث نرخ کرایه های تاکسی نیاز به نظارت بیشتری داریم تا با افزایش چندباره نرخ کرایه ها توسط برخی رانندگان نباشیم، بنابراین شورای شهر باید بر این موضوع نظارت کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد از موضوع افزایش نرخ کرایه حمل ونقل عمومی به ویژه تاکسی‌ ها سوء ‌استفاده می کنند و قبل از اجرای مصوبه شورای شهر برای اعمال نرخ کرایه ها، خودسرانه اقدام به افزایش قیمت ‌ها پیش از آغاز سال می کنند که این امر نظارت بیشتر شهرداری و سازمان تاکسیرانی را می طلبد.

همچنین ابوالفضل قناعتی عضو شورای شهر تهران پیش از این با اعلام افزایش نرخ کرایه های تاکسی و اتوبوس و مترو در سال 93 به پانا گفت: شورای شهر تهران نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی در سال 93 را تصویب کرده است و منتظر تایید نهایی آن توسط فرمانداری است. براساس نظر شورای شهر کرایه تاکسی ها در سال آینده، 25 درصد افزایش خواهد داشت. همچنین قیمت بلیت اتوبوس تا سقف 20 درصد و بلیت مترو 15 درصد گران خواهد شد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: