کد خبر:۷۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۶
تعداد بازدید: 22846
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کدهای امنیتی باعث ترویج پنهان‌کاری در میان زوجین شده است
مشکل بد استفاده کردن از امکانات است که آن هم به باورهای درونی افراد برمی‌گردد
یک کارشناس و مشاور خانواده گفت: اگر یک جوان معتقد به آرامش روانی مجموعه خانواده باشد از فرهنگ پنهان‌کاری استفاده نمی‌کند اما متأسفانه کدهای امنیتی وسایل ارتباطی پنهان‌کاری را در میان زوجین افزایش داده است.
حجت الاسلام اکبر مرتضوی کیاسری در گفت‌و گو با فارس گفت: طبیعی است که انسان علاقه‌مند به داشتن ارتباط است چراکه انسان مدنی الطبع است به این ترتیب زمانی‌که‌ رابطه را خوب و لازم بدانیم وسایل ارتباطی را هم باید قدر بدانیم.

وی ادامه داد: زمانی نامه و تلگراف ارتباط بین انسان‌ها را ممکن می‌ساخت اما امروزه وسایل ارتباطی شتاب رابطه‌ها را بیشتر کرده است وسایلی مانند فیس بوک یا وسایل ارتباط جمعی به صورت طبیعی دارای اعتبار است چون سرعت و کیفیت رابطه را افزایش داده است.

این مشاور امور خانواده تصریح کرد: ولی آنچه که قابل اهمیت است فرهنگ استفاده از وسایل و امکانات است که باید فراهم شود و به اعتقاد من برای بهره‌وری از امکانات نیز مانند زندگی باید آیین نامه داشته باشیم.

حجت الاسلام کیاسری افزود: نکته مهم این است که امکانات باید در خدمت آرامش باشد و در حد عمومی سطح فرهنگ بهره وری را باید تدوین و تثبیت کنیم بنابراین من مشکل را وسایلی ارتباط جمعی نمی‌دانم بلکه مشکل بد استفاده کردن از امکانات است که آن هم به باورهای درونی افراد برمی‌گردد.

وی اظهار داشت: اگر یک جوان معتقد به آرامش روانی مجموعه خانواده باشد از فرهنگ پنهان‌کاری استفاده نمی‌کند مشکل این نیست که روی گوشی‌های خود کد امنیتی می‌گذارند مشکل تفکر امنیتی است که می‌گویند: «من چیزهایی دارم که به تو ربطی ندارد»، درحالی‌که کدهای امنیتی برای پنهان کردن مسائل یک زوج از یکدیگر بوجود نیامده است.

این مشاور خانواده ادامه داد: من معتقد هستم زوجین بهتر است بایدهای خودشان را توافقی با هم تثبیت کنند و در مورد باید‌ها و نباید‌های یک زندگی مشترک به هم تعهد حسی، اخلاقی و شرعی بدهند، بنابراین پیشرفت تکنولوژی آفت نیست بلکه نداشتن فرهنگ موجب بد بهره‌وری از امکانات می‌شود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: