کد خبر:۷۴۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۶
تعداد بازدید: 15103
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
اوراق مشارکت جدید ۶ ماهه و با سود ۱۱.۵درصد منتشر می‌شود
در واقع در این روش از اصل پول خریدار اوراق مشارکت به علاوه 11.5 درصد سود در مدت 6 ماه توسط بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل پرداخت می‌شود
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: با توجه به مدت ‌زمان ۶ ماهه اوراق مشارکت بانک مرکزی سود تعلق گرفته به خریداران اوراق ۱۱.۵ درصد خواهد بود.
سید‌علی اصغر میر‌محمد صادقی که روز گذشته از مکانیزم جدید نرخ سود بانکی خبر داده بود در گفت‌وگو با فارس با اصلاح خبر دیروز تصریح کرد: اوراق مشارکت  بانک مرکزی از روز شنبه 26 بهمن‌ماه منتشر می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: سود سالانه اوراق مشارکت بر اساس مصوبه بانک مرکزی به 23 درصد افزایش یافته اما با توجه به اینکه دوره زمانی اوراق مشارکتی که به زودی منتشر می‌شود 6 ماهه است، سود پرداختی 11.5 درصد است.

وی افزود: در واقع در این روش از اصل پول خریدار اوراق مشارکت به علاوه 11.5 درصد سود در مدت 6 ماه توسط بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: سود اوراق مشارکت هر سه ماه یک بار به حساب خریدار اوراق واریز می‌شود.

خبرنگاران دیروز از نشست خبری میرمحمد صادقی خبر داده بودند نرخ یود اوراق مشارکت به ۲۳ درصد افزایش یافته است که با توجه به اینکه ۳۰ هزار میلیارد ریال اوراق بانک مرکزی در دوره زمانی ۶ ماهه منتشر می‌شود در واقع نیمی از سود ۲۳ درصدی سالانه در مدت ۶ ماه پرداخت شده، سپس اصل پول به همراه نیمی از سود به خریداران پرداخت و ۱۱،۵درصد دیگر تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

 بدین ترتیب مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی خبر دیروز خبرنگاران را اصلاح کرد. اوراق جدید بانک مرکزی از روز شنبه آینده توسط سه بانک صادرات، ملت و تجارت عرضه می‌شود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: