کد خبر:۷۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 11033
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
زنان بیشتر از مردان دانشجوی مجازی می‌شوند
البته تعداد زنان در دانشگاه‌های معمولی هم بیشتر از مردان است و شاید این برتری در تعداد دانشجویان زن دانشگاه‌های مجازی طبیعی باشد
زنان تعداد بیشتری از دانشجویان دانشگاه‌های مجازی و راه دور را تشکیل می‌دهند. یکی دیگر از دستاوردهای بررسی آماری این نوع دانشگاه‌ها، تعداد زیاد معلولان است. 
 تحصیل از راه دور در دنیا در حال رشد است و در بسیاری از کشورهای جهان دانشگاه‌های مجازی و الکترونیک پیدا شده‌اند که از سراسر دنیا دانشجو می‌گیرند، بدون این که نیاز به تامین خوابگاه و هزینه‌های لازم برای دانشجویان حضوری داشته باشند. اما این نوع دانشگاه‌ها به درد چه کسانی می‌خورد؟

گاردین در گزارشی به این موضوع پرداخته و بر اساس آمار از تمایل بیشتر زنان به تحصیل از راه دور خبر داده. زنان تعداد بیشتری از دانشجویان دانشگاه‌های مجازی و راه دور را تشکیل می‌دهند. اما سوال اینجاست که آیا این برتری تعدادی به دلیل دشواری تحصیل در دانشگاه‌ها برای زنان با وجود بچه و مسئولیت‌های آن است؟ البته تعداد زنان در دانشگاه‌های معمولی هم بیشتر از مردان است و شاید این برتری در تعداد دانشجویان زن دانشگاه‌های مجازی طبیعی باشد.

یکی دیگر از دستاوردهای بررسی آماری این نوع دانشگاه‌ها، تعداد زیاد معلولان است. در دانشگاه راه دور انگلیس حدود 17هزار دانشجوی معلول تحصیل می‌کنند. در حالی که در کل دانشگاه‌های دیگر انگلیس 79هزار معلول حضور دارند. منبع: برنا

 

برچسب ها: دانشجوي مجازي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: