کد خبر:۷۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۹
تعداد بازدید: 10461
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
تلاش گردشگری برزیل برای خوشنامی در رسانه‌های جهانی
وزیر ورزش برزیل نیز در همین زمینه گفت:«افزایش چشمگیر در قیمت‌ها هنگام برگزاری مسابقات جام جهانی بی تردید تصویر برزیل را در خارج از کشور تخریب می‌کند و سبب ترس و گریختن گردشگران می شود.»
با توجه به احتمال افزایش بی رویه قیمت‌ها در دوران برگزاری مسابقات جام جهانی، دولت برزیل به منظور ارتقای سطح خدمات و حمایت از بیش از 600 هزار بازدید کننده بین‌المللی و 3 میلیون گردشگر داخلی که برای جام جهانی به این کشور سفر می‌کنند، ونیز دفاع از تصویر گردشگری این کشور به هتل‌ها وشرکت‌های هوایی و مراکز خدمات گردشگری هشدار داد.
 
"دیلما رزف" رییس جمهور برزیل با هشدار به هتلداران و تمام شرکت های هوایی و خدمات گردشگری دراین کشور، اعلام کرد برای دفاع از تصویر گردشگری برزیل ، شورای ویژه نظارت و مدیریت برای کنترل قیمت ها در دوران برگزاری مسابقات فیفا تشکیل داده و مجازات‌های سنگینی در انتظار گرانفروشان خواهد بود.
 
این درحالی است که طبق مطالعات انجام شده از سوی دفتر گردشگری برزیل ، نرخ قیمت هتل‌های انتخاب شده از سوی فیفا درجریان برگزاری مسابقات، تا حدود 500 درصد افزایش می‌یابد.
 
طبق همین بررسی‌ها که در رسانه‌های برزیل نیز منتشر شده نرخ یک پرواز 45 دقیقه‌ای از ریودژانیرو به سائوپائولو در روزهای برگزاری مسابقات جام جهانی نیز می‌تواند تقریبا به اندازه قیمت پرواز نیویورک تا پاریس گران شود.
 
قیمت بلیت سفرهای هوایی با توجه به این که انتخاب اول برای بیش از 600 هزار مسافر خارجی به برزیل است، بویژه نگرانی بسیاری را برانگیخته است. علاوه بر این 3 میلیون مسافر داخلی نیز درسراسرقاره امریکای لاتین نیازمند به استفاده از این خدمات هستند.
 
درهمین حال" گلیسی فوفمن "مدیر گروه ویژه از سوی "روزف" اعلام کرده است که هرچند هیچ قیمت گذاری مشخصی برای خدمات مورد نیاز در جریان برگزاری جام جهانی صورت نگرفته اما اجازه سواستفاده نیز داده نخواهد شد. ما از تمام ابزارهای موجود برای دفاع از حقوق مشتریان، خواه مشتریان برزیلی باشند و خواه مسافران بین‌المللی ، استفاده می‌کنیم.
 
وزیر ورزش برزیل نیز در همین زمینه گفت:«افزایش چشمگیر در قیمت‌ها هنگام برگزاری مسابقات جام جهانی بی تردید تصویر برزیل را در خارج از کشور تخریب می‌کند و سبب ترس و گریختن گردشگران می شود.»
 
وی هشدار داد که در زمان برگزاری مسابقات هتل‌هایی که قیمت‌ها را بیش از اندازه معقول بالا ببرند، با دست قدرتمند قانون و مجازات‌های سخت مواجه خواهند شد. به گفته وی یکی از عواقب افزایش قیمت درهتل‌ها بسته شدن آن‌هاست.
 
طبق همین گزارش سال گذشته ، قیمت بالای هتل‌ها و سودجویی صاحبان هتل‌ها در شرایط افزایش تقاضا و تحمیل نرخ‌های غیر معمول بر مشتریان، در جریان کنفرانس ریو 20 وسازمان ملل  مبدل به یکی از مهم‌ترین موضوعات شد ه بود.
 
 در جریان برگزاری کنفرانس ریو 20 قیمت متوسط نرخ هتل‌ها به بیش از 800 یورو در شب رسید. قیمتی که سبب شد پارلمان اروپا سفر 11 نفر از نمایندگان خود رابه کنفرانس تنها به دلیل همین هزینه بالا لغو کند.
 
دفتر گردشگری برزیل همچنین قوه قضاییه این کشور را مسئول برخورد و کنترل شرایط در صورت افزایش قیمت‌ها دانست و اعلام کرد:«اقدامات صورت گرفته از سوی رییس جمهور اقداماتی اساسی برای حفاظت از تصویر گردشگری برزیل در کشورهای خارجی است. بررسی ما درباره رسانه‌های بین‌المللی حاکی ازاین تصویر است که گویا دولت برزیل قصد برخورد با سو استفاده کنندگان در جریان برگزاری مسابقات را ندارد. »
 
دولت برزیل همچنین خواستار همکاری آژانس‌های آماری برای تجزیه و تحلیل بازار سفرهای هوایی و هتل‌های برزیل و شناسایی شرایط و حوادث جاری شد.
 
 همچنین اعلام کرد که ارتباط تنگاتنگی با مشتریان و نیز سازمان‌های حامی حقوق مصرف کنندگان در 12 شهر برگزار کننده مسابقات جام جهانی برقرار خواهد بود تا نسبت به وضعیت قیمت‌ها و نیز کیفیت خدمات ارائه شده در رستوران‌ها و دیگر مراکز خدمات گردشگری نظارت و مدیریت شود.
منبع: خبرگزاري ميراث فرهنگي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: