کد خبر:۷۴۱۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 6174
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
جذاب‌ ترین کشور جهان برای سرمایه‌ گذاری
افت شدید ارزش روپیه هند و باز شدن بخش‌های مختلف این کشور به روی سرمایه گذاری مستقیم خارجی، هند را به کشور محبوبی برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده است
طبق یک گزارش جدید، هند جذاب‌ترین مقصد سرمایه‌گذاری جهان بوده و پس از آن برزیل و چین قرار دارند.

 به گزارش ایسنا، در تحقیقات جهانی شرکت "ارنست اند یانگ" (EY)، کانادا از نظر جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در رتبه چهارم و آمریکا در رتبه پنجم قرار گرفتند. کشورهای دیگری که فهرست 10 کشور برتر در این زمینه را کامل کردند، شامل آفریقای جنوبی، ویتنام، میانمار، مکزیک و اندونزی بودند.

طبق گزارش این شرکت، افت شدید ارزش روپیه هند و باز شدن بخش‌های مختلف این کشور به روی سرمایه گذاری مستقیم خارجی، هند را به کشور محبوبی برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده است. دولت هند در ماه اوت مقررات سرمایه گذاری خارجی در بخش‌های مختلف شامل خرده فروشی و مخابرات را تسهیل کرد.

این یافته‌ها بخشی از گزارش "بارومتر اعتماد سرمایه" EY هستند که با نظرسنجی از حدود 1600 مدیر اجرایی شرکت‌های بزرگ در 70 کشور جهان تهیه شده و سنجش اعتماد شرکت‌ها به دورنمای اقتصادی از جمله اهداف آن بوده است.

بر اساس گزارش سی.ان.بی.سی، در هشتمین نسخه این گزارش که در مه منتشر شده بود، چین رتبه برتر را در اختیار داشت و پس از آن هند و برزیل قرار داشتند
برچسب ها: سرمایه گذاری ، هند
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: