کد خبر:۷۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۸
تعداد بازدید: 4582
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
با گوش دادن به موسیقی دردهای‌تان را تسکین دهید
یافته‌ها نشان می‌دهد که موسیقی پاپ بر ۲۱ درصد از بیماران موثر بوده در حالیکه این آمار برای موسیقی کلاسیک ۱۷ درصد و سبک‌های راک و آلترناتیو ۱۶ درصد بوده است

چهار نفر از هر ۱۰ فردی که با دردهای مزمن زندگی می‌کنند به محققان گفته‌اند که گوش دادن به موسیقی دلخواه‌شان باعث می‌شود به آرامش دست یافته و احساس بهتری داشته باشند.

به گزارش سینا به نقل از ساینس دیلی، یافته‌ها نشان می‌دهد که موسیقی پاپ بر ۲۱ درصد از بیماران موثر بوده در حالیکه این آمار برای موسیقی کلاسیک ۱۷ درصد و سبک‌های راک و آلترناتیو ۱۶ درصد بوده است.

حدود ۱۰ میلیون نفر در بریتانیا بیشتر روزهای خود را با درد‌هایی مانند درد گردن و کمر، آرتروز، سردرد، درد مفاصل و می‌گرن سپری می‌کنند.

موسیقی بیشترین تاثیر را بر جوانان می‌گذارد. ۶۶ درصد از افراد ۱۶ تا ۲۴ ساله ادعا می‌کنند که موسیقی به تسکین درد‌هایشان کمک می‌کند.

«اندرو موهینی» دارو‌شناس و داروساز از شرکت داروسازی لوید می‌گوید: «روش‌های متفاوت بسیاری برای تسکین درد وجود دارد، نه تنها بوسیله دارو بلکه با تغییر شیوه زندگی مانند انجام تمرین بدنی و تمدد اعصاب می‌توان بر درد غلبه کرد.»

پس از گفتگو با بسیاری از افرادی که با درد زندگی می‌کنند، تعداد کسانی که موسیقی را تسکین دهنده یافته‌اند برای ما شگفت انگیز بود. به همین خاطر ما در حال آزمایش استفاده از موسیقی در برخی از داروخانه‌ها هستیم.

«دیوید بردشاو» محقق از مرکز مدیریت درد دانشگاه یوتا می‌گوید: «کسانی که از درد رنج می‌برند باید فعالیتی را انتخاب کنند که آن‌ها را کاملا درگیر کند.»

به دلیل اینکه گوش دادن به موسیقی دلخواه هم تفکر و هم احساسات فرد را درگیر خود می‌کند گوش دادن به آن بسیار مفید است.

موسیقی مورد پسند خود را انتخاب کنید، آن را زمزمه کرده و با آن همراه شوید و اجازه دهید شما را از فکر کردن به درد منحرف کند.

برچسب ها: موسیقی ، درد ، گوش دادن
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: