کد خبر:۷۳۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۸
تعداد بازدید: 5988
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
رکود عمیق در بازار خودرو
نقدینگی اکنون به بازار بورس هدایت شده و گرایش اندکی به بازار خودرو دارد در غیر اینصورت امکان افزایش قیمت خودرو وجود داشت
کارشناس بازار خودرو با اشاره به رکود عمیق بازار خودرو اظهار کرد: قیمت های حاشیه بازار و کارخانه در بسیاری از خودروهای پر فروش اندک است و به دلیل بالا بودن سود شرکت های خودروسازی در مقایسه با سود بانکی گرایش مردم به ثبت نام خودرو افزایش یافته است .
نعمت الله کاشانی نسب در گفت وگو با پانا ،اظهار کرد: قیمت های حاشیه بازار و کارخانه در حال حاضر تفاوت چندانی با هم ندارند و این تفاوت در برخی تولیدات کمتر از یک میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه محصولات پر فروش شرکت ایران خودرو مانند 206 و تندر 90 با کاهش قابل توجه همراه شده است ،عنوان کرد:به دلیل کاهش عرضه برخی محصولات پر فروش ایران خودرو فاصله بازار و کارخانه بیشتر است اما در محصولات شرکت خودروسازی سایپا تفاوت قیمت کارخانه و بازار حدود یک میلیون تومان است .

کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این سوال که در برخی از نمایندگی های شرکت های خودروسازی قیمت ها از قیمت های اعلامی کارخانه بیشتر است ، عنوان کرد: نمایندگی های فروش نسبت به ثبت نام اقدام می کنند و خریداری که مایل باشد خودروی خریداری شده را به فروش برساند می تواند از طریق نمایندگی ها نیز اقدام کند .
قیمت خودرو کاهش نمی یابد

کاشانی نسب در پاسخ به این پرسش که احتمال افزایش قیمت خودروهای داخلی تا پایان سال وجود دارد ، تصریح کرد: افزایش قیمت مطابق اظهارات مسوولان وزارت صنعت و معدن تا پایان سال انجام نمی شود اما انتظاری هم برای کاهش قیمت ها در بازار وجود ندارد .

وی با بیان اینکه بازار کشش قیمت های بیشتر برای خودرو را ندارد ،گفت: نقدینگی اکنون به بازار بورس هدایت شده و گرایش اندکی به بازار خودرو دارد در غیر اینصورت امکان افزایش قیمت خودرو وجود داشت اما در حال حاضر رکودی در بازار خودرو حاکم است که از افزایش قیمت ها جلوگیری کرده است .

کارشناس بازار خودرو عنوان کرد: تحویل شرکت های خودروسازی بسته به شرایط تولید متفاوت است ما به دلیل بالابودن سود شرکت های خودروسازی در مقایسه با سود بانکی گرایش مردم به ثبت نام برای خرید خودرو افزایش یافته است .

برچسب ها: خودرو ، بورس ، ركود
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: