کد خبر:۷۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۶
تعداد بازدید: 4788
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
افزایش وام مسكن محرک خرید نمی شود
متوسط ترین خانه ها در شهرهای بزرگ بین 2.5 تا 4 میلیون تومان نرخ گذاری شده است که وام مسکن برای یه آپارتمان 50 متری حتی 10 درصد را هم پوشش نمی دهد
کارشناس مسایل اقتصادی با بیان ا ینکه وام خرید مسکن محرک خریدهای جدید نخواهد شد ، اظهار کرد: متوسط ترین خانه ها در شهرهای بزرگ بین 2.5 تا 4 میلیون تومان نرخ گذاری شده است که وام مسکن برای یه آپارتمان 50 متری حتی 10 درصد را هم پوشش نمی دهد بنابراین نمی توان از افزایش وام مسکن انتظار جهت بخشی به بازار را داشت .
امیرحسین شریعتی در گفت وگو با پانا با اشاره به اینکه بازار مسکن درحال تجربه رکود طولانی است ،تصریح کرد: سیاست های وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم به گونه ای است که نمی تواند به این بازار جهت دهد و در بازار کنونی با این میزان وام مسکن هیچ قدرت خریدی برای مسکن وجود ندارد و به نظر یک شوخی می آید.
وی تصریح کرد: اخبار و اظهار نظرهای متفاوتی در خصوص مسکن و سیاست ها و برنامه هایی که در دولت قبل پیگیری شده مطرح شده که به همین دلایل نمی تواند چشم انداز و جهت دیگری به بازار مسکن دهد .

وام مسکن 10 درصد یک آپارتمان کوچک را هم پوشش نمی دهد

شریعتی با بیان ا ینکه وام خرید مسکن محرک خرید نیست ، اظهار کرد: متوسط ترین خانه ها در شهرهای بزرگ بین 2.5 تا 4 میلیون تومان نرخ گذاری شده است که وام مسکن برای یه آپارتمان 50 متری حتی 10 درصد را هم پوشش نمی دهد .

کارشناس مسایل اقتصادی تصریح کرد: رونق بازار مسکن ، رشد ساخت و سازها و رونق 44 صنعت وابسته به آن نیازمند همسویی سیاست ها و پوشش وام مسکن به میزان 50 درصد هزینه خرید است .

جو روانی بازار مسکن را تحت تاثیر قرار می دهد

شریعتی در پاسخ به این پرسش که چرا افزایش وام مسکن که تنها در حد قدرت خرید متراژ بسیار پایینی است ،محرک تقاضا می شود ،عنوان کرد: افزایش وام مسکن می تواند جو روانی ایجاد کند همانند همان شرایطی که سال گذشته به وجود آمد و موجب قیمت رشد 90 تا 100 درصدی نرخ مسکن شد .

برچسب ها: وام مسكن ، ركود
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: