کد خبر:۷۳۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 6274
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
تخلف رانندگی در تهران سخت تر می شود
برخی از رانندگان مرتکب تخلف عبور از چراغ قرمز می‌شود و هنگام زرد بودن چراغ راهنمایی به جای توقف پشت خط عابر پیاده بر سرعت خود می‌افزایند تا پشت چراغ قرمز نمانند و درست زمانی که چراغ قرمز است عرض تقاطع را طی می‌کنند
برخی از رانندگان مرتکب تخلف عبور از چراغ قرمز می‌شود و هنگام زرد بودن چراغ راهنمایی به جای توقف پشت خط عابر پیاده بر سرعت خود می‌افزایند تا پشت چراغ قرمز نمانند و درست زمانی که چراغ قرمز است عرض تقاطع را طی می‌کنند.

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران از نصب ۲۰ دستگاه دوربین جدید ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز در پایتخت تا مهر ماه خبر داد.

حجت الله بهروز با بیان این مطلب افزود: تقاطع‌ها مهم‌ترین گلوگاه‌های ترافیکی در سطح معابر شهری هستند و حل معضلات و گره‌های ترافیکی آن‌ها با رویکردی مسنجم و یکپارچه گامی حیاتی و اساسی در ساماندهی ترافیک شبکه معابر سطح شهر است.

وی تصریح کرد: طی سال‌های اخیر برای نظارت بهتر و دقیق‌تر بر وضعیت و تردد تقاطع‌ها، سیستم ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز در شهر اجرایی شده که تا پایان مهرماه تعداد تقاطع‌های مجهز به این سیستم افزایش خواهد یافت و در تلاشیم که در نیمه نخست امسال ۲۰ دوربین جدید ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز را در تهران راه اندازی کنیم.

بهروزافزود: تاکنون تعدادی از تقاطع شهر به سیستم ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز مجهز شده‌اند که در تلاشیم این سیستم را در سایر تقاطع‌های مهم و پرتردد شهر به کارگیری کنیم تا شاهد کاهش تخلفات در تقاطع‌ها باشیم.

وی خاطر نشان کرد: متأسفانه برخی از رانندگان مرتکب تخلف عبور از چراغ قرمز می‌شود و هنگام زرد بودن چراغ راهنمایی به جای توقف پشت خط عابر پیاده بر سرعت خود می‌افزایند تا پشت چراغ قرمز نمانند و درست زمانی که چراغ قرمز است عرض تقاطع را طی می‌کنند.

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران ادامه داد: بی‌توجهی برخی از رانندگان و عبور از چراغ قرمز منجر به بروز تصادف و حوادث ناخوشایندی می‌شود که با اجرای طرح ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز از میزان این تخلفات کاسته خواهد شد و امید است که همه رانندگان خود را موظف بدانند که به محض زرد شدن چراغ راهنمایی پشت خط عابر پیاده توقف کنند تا عابران بتوانند بدون خطر و به راحتی از تقاطع عبور کنند.

بهروز با تاکید بر اینکه این طرح می‌تواند نظم، اجرای قانون و ایمنی را به تقاطع‌های شهر بازگرداند گفت: در مقابل از عابرین پیاده نیز انتظار می‌رود هنگامی که چراغ برای تردد خودرو‌ها سبز است، منتظر بمانند و از عرض خیابان عبور نکنند تا خودرو‌ها در زمانی معینی که برایشان در نظر گرفته شده بتوانند از تقاطع عبور کنند.
منبع: همشهري آنلاين
برچسب ها: رانندگي ، تخلف ، تهران
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: