کد خبر:۷۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 6051
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
روحاني به كابوس موساد تبديل شده است
ماهنامه آمريكايي پروگرسيو با اشاره به سياست هاي فعالانه دولت ايران و قرار گرفتن تل آويو در انزواي سياسي، نوشت : حسن روحاني به كابوس دستگاه اطلاعات رژيم صهيونيستي تبديل شده است

ماهنامه آمريكايي پروگرسيو با اشاره به سياست هاي فعالانه دولت ايران و قرار گرفتن تل آويو در انزواي سياسي، نوشت : حسن روحاني به كابوس دستگاه اطلاعات رژيم صهيونيستي تبديل شده است. 

اين مجله آمريكايي در آخرين شماره خود با تاكيد بر منش ميانه روانه و اعتدال گرايانه رييس جمهوري ايران، نوشت: روحاني شخصيتي است كه هولوكاست را محكوم مي كند و با پرهيز از سخنان عجيب و نسنجيده، بهانه مظلوم نمايي به كسي نمي دهد.
به نوشته اين ماهنامه، همچنين روحاني كسي است كه به همه ملت هاي دنيا پيام دوستي مي دهد. مسلما اينها مورد علاقه اسراييل نيست. درست به همين دليل است كه بلافاصله پس از انتخاب روحاني و قبل از آن كه وي فرصت يابد سياست هاي بين المللي خود را تشريح كند، بنيامين نتانياهو نخست وزير اسراييل شروع به محكوميت او كرد و رييس جمهوري جديد ايران را تله طلايي ناميد!
سياستمداران نزديك به دفتر نخست وزيري اسراييل هم حسن روحاني را «خطري براي موجوديت اسراييل» ناميده اند.
پروگرسيو افزود: يك ويژگي رييس جمهوري جديد ايران اين است كه نه تنها هيات هاي نمايندگي كشورهاي مختلف، هنگام سخنراني او، صحن مجمع را ترك نكردند، بلكه بسياري از سياستمداران كه خارج از سالن بودند نيز براي تماشاي نطق او به داخل سالن آمدند.
اين افراد مي توانستند متن سخنراني را دقايقي بعد بخوانند، اما ترجيح دادند خود شاهد سخنان روحاني باشند. بدين ترتيب، همه، حتي هيات نمايندگي ايالات متحده نيز در سخنراني روحاني حضور داشتند... همه البته به جز مقام هاي اسراييل.
ديپلمات هاي تل آويو به دستور بنيامين نتانياهو سالن را ترك كردند. البته اين اقدام، به اندازه اي نابخردانه بود كه مي توان آن را با لجبازي كودكي كه اسباب بازي مورد علاقه اش را از او گرفته اند مقايسه كرد.
همچنين، ترك جلسه در شرايطي كه همه جهان با توجه به حساسيت هاي موجود در ايران و سوريه، چشم به سخنان اميد بخش حسن روحاني دوخته بودند، تل آويو را به شخصيتي خرابكار تبديل كرد و تل آويو را در موضع انزوا قرار داد.
مجله پروگرسيو در پايان خطاب به سياستمداران آمريكايي نوشت: ايالات متحده، امروز كمي از ديروز كم اهميت تر شده و بر اهميت و نفوذ روسيه اندكي افزوده شده است.
شكست آيپك (لابي اسراييل در آمريكا) براي نفوذ به كنگره آمريكا در جريان بحران سوريه هم نشان داد كه آيپك نيز ضعيف تر از گذشته شده است. اكنون بايد درباره ايران بيشتر فكر كرد. هنوز روشن نيست تهران تا كجا پيش خواهد رفت، اما ما بايد تلاش كنيم. خروج از اتاق، سياست نيست. وارد اتاق شدن، سياست است.
منبع: ايرنا

Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
رضا
|
AUSTRALIA
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۶
2
2
کشور های عربی و اسرائیل با رفتار خود نشان دادند که اگر ما با اسرائیل مخالفیم بهتر است رابطه آمریکا رابطه حسنه داشته باشیم
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: