کد خبر:۷۳۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۵
تعداد بازدید: 4408
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
وام مسکن جوابگوی 10 درصد قیمت هم نیست
بازار مسکن درحال تجربه رکود طولانی است و سیاست های وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم به گونه ای است که نمی تواند به این بازار جهت دهد
کارشناس مسایل اقتصادی گفت : بازار مسکن درحال تجربه رکود طولانی است و سیاست های وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم به گونه ای است که نمی تواند به این بازار جهت دهد.
امیرحسین شریعتی در گفت وگو با پانا تصریح کرد: اخبار و اظهار نظرهای متفاوتی در خصوص مسکن و سیاست ها و برنامه هایی که در دولت قبل پیگیری شده مطرح شده که به همین دلایل نمی تواند چشم انداز و جهت دیگری به بازار مسکن دهد .

شریعتی با بیان ا ینکه وام خرید مسکن محرک خرید نیست ، اظهار کرد: متوسط ترین خانه ها در شهرهای بزرگ بین 2.5 تا 4 میلیون تومان نرخ گذاری شده است که وام مسکن برای یه آپارتمان 50 متری حتی 10 درصد را هم پوشش نمی دهد .

کارشناس مسایل اقتصادی تصریح کرد: رونق بازار مسکن ، رشد ساخت و سازها و رونق 44 صنعت وابسته به آن نیازمند همسویی سیاست ها و پوشش وام مسکن به میزان 50 درصد هزینه خرید است .

شریعتی در پاسخ به این پرسش که چرا افزایش وام مسکن که تنها در حد قدرت خرید متراژ بسیار پایینی است ،محرک تقاضا می شود ،عنوان کرد: افزایش وام مسکن می تواند جو روانی ایجاد کند همانند همان شرایطی که سال گذشته به وجود آمد و موجب رشد 90 تا 100 درصدی نرخ مسکن شد .

وی افزود: در بازار کنونی با این میزان وام مسکن هیچ قدرت خریدی برای مسکن وجود ندارد و به نظر یک شوخی می آید.

کارشناس مسایل اقتصادی با تاکید بر اینکه باید زیرساختهای در شهرهای جدیدی که مسکن مهر درآنها ایجاد شده است ، فراهم شود ، عنوان کرد: کمیت ساخت با حفظ کیفیت ما را به هدف می رساند بنابراین ایجاد راههای مواصلاتی و وسایل حمل و نقل شهری در شهرهای جدید بسیار مهم است .

کارشناس مسایل اقتصادی تصریح کرد: تقاضای واقعی برای مسکن درخور زندگی به دلیل نبود زیرساخت های لازم در مسکن مهر همچنان باقی مانده است.

برچسب ها: وام مسكن ، ركود
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: