کد خبر:۷۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۵
تعداد بازدید: 5613
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
تابلو ۲۵۰ میلیون تومانی سهراب سپهری به فروش گذاشته می‌شود
بیست‌ویکمین نمایشگاه «صد اثر، صد هنرمند» در حالی برگزار می‌شود که تابلو ۲۵۰ میلیون تومانی سهراب سپهری گران‌ترین اثر این نمایشگاه است.

بیست‌ویکمین نمایشگاه «صد اثر، صد هنرمند» در حالی برگزار می‌شود که تابلو ۲۵۰ میلیون تومانی سهراب سپهری گران‌ترین اثر این نمایشگاه است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، بیست و یکمین نمایشگاه «صد اثر، صد هنرمند» در حالی عصر جمعه 15 شهریور در گالری گلستان افتتاح می شود که به گفته مدیر گالری گلستان، آثار ارائه شده در این رویداد قیمت های بسیار پایین تر از بازار داخلی هنر را دارد.

در بیست و یکمین دوره صد اثر صد هنرمند، 177 اثر از قریب به 170 هنرمند روی دیوار می رود که در آن گران ترین اثر به آبستره هایی از سهراب سپهری تعلق دارد. در این نمایش و فروش سالانه گالری گلستان دو نقاشی از مجموعه های انتزاعی سپهری ارائه می شود که اثر او روی بوم 250 میلیون تومان و اثر دیگری از این شاعر و نقاش پر آوازه روی کاغذ با قیمت 180 میلیون تومان به فروش گذاشته می شود. اما در عین حال تمامی آثار این نمایشگاه از قیمت هایی به مراتب پایین تر از نرم  رایج در بازار داخلی هنر برخوردارند. از جمله اینکه آثاری از هنرمندان جوان در این نمایشگاه با قیمت های 200 هزار تومان به فروش درمی آید تا طیف های مختلف از جامعه توان مشارکت در خرید اثر هنری اصیل را بیابند، در این راستا حدود 15 مجموعه دار با ارائه بخش هایی از گنجینه شان با قیمت های بسیار پایین تلاش می کنند ضمن تشویق مردم به خرید آثار هنری بودجه ای را فراهم آورند تا از همین رویداد صد اثر صد هنرمند آثار تازه ای برای مجموعه خود گردآوری کنند.

به گفته مدیر گالری گلستان، کشف استعداد های جوان ، معرفی و انگیزه بخشی به آنها یکی از رسالت های همیشگی صد اثر صد هنرمند بوده است که در این راستا در این نمایشگاه بیش از 30 هنرمند برای نخستین بار در صد اثرصد هنرمند حضور می یابند.

نمایشگاه صد اثر صد هنرمند از عصر جمعه 15 شهریور ماه در گالری گلستان واقع در خیابان دروس ،خیابان کماسایی ،پلاک 34  آغاز به کار می کند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: