کد خبر:۷۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۱
تعداد بازدید: 5095
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
راهکارها و شرایط کاهش قیمت خودرو
مصرف‌کنندگان و مسوولان نباید انتظار داشته باشند مشکلاتی که در بازه زمانی دو ساله شکل گرفته چند ماهه حل شود
یک کارشناس صنعت خودرو راهکارها و شرایط کاهش قیمت خودرو را بیان کرد.به گزارش ایسنا، شهرام آزادی - عضو هیات علمی گروه خودرو دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی - اظهار کرد: با فرض کاهش تحریم صنعت خودرو و افت قیمت ارز و مواد اولیه داخلی، قیمت خودرو نیز پس از دوره‌ای پنج شش ماهه نزولی خواهد شد.

وی با بیان این‌که صنعت خودرو تحت تاثیر تحریم‌های خارجی و تورم داخلی قرار دارد، خاطرنشان کرد: بنابراین مصرف‌کنندگان و مسوولان نباید انتظار داشته باشند مشکلاتی که در بازه زمانی دو ساله شکل گرفته چند ماهه حل شود.

آزادی ادامه داد: البته با فرض این‌که از فردا تحریم صنعت خودرو کاهش و نرخ ارز و مواد اولیه نیز کاهش یابد می‌توان امیدوار بود که پس از پنج و شش ماه روند نزولی قیمت خودرو آغاز شود.

وی افزود: ‌روند سفارش‌گذاری قطعات تا تولید یک خودرو، فرآیندی پنج تا شش ماهه است به‌گونه‌ای که خودرویی که امروز تولید می‌شود سفارش‌گذاری تامین قطعات آن حدود پنج یا شش ماه قبل صورت گرفته است.

عضو هیات علمی گروه خودرو دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تصریح کرد: بنابراین با فرض بهبود شرایط داخلی و خارجی، اگر سفارش‌گذاری قطعات با هزینه کمتری صورت گیرد پس از پنج شش ماه خودروهای تولیدی نیز با قیمت کمتری فروخته خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی من این است که با روی کار آمدن دولت جدید، مشکلات داخلی و خارجی مدیریت شده و در نهایت شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.

برچسب ها: كاهش قيمت ، خودرو
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: