کد خبر:۷۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۶
تعداد بازدید: 2547
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بیشترین شکایات از پیامک‌های خرید و فروش املاک
در رده های بعدی بیشترین شکایات که به شماره 10001314رسیده، پیامک های ارائه خدمات گردشگری و مسافرتی، پزشکی، مروج خرافه و بانک هاست

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گفت: بیشترین شکایت در حوزه پیامک ها در مورد خرید و فروش املاک است.

به گزارش پانا، حسن علیزاده افزود: در رده های بعدی بیشترین شکایات که به شماره 10001314رسیده، پیامک های ارائه خدمات گردشگری و مسافرتی، پزشکی، مروج خرافه و بانک هاست.

وی افزود: آیین نامه فعالیت های حوزه های فرهنگی اپراتورها در حوزه پیامک، ‌تم theme ، آهنگ پیشواز و موارد مشابه با همکاری تنظیم مقررات وزارت ارتباطات و مرکز فضای مجازی آماده شده است و تا اواخر مرداد تصویب و ابلاغ می شود.

علیزاده تعداد پایگاه های اینترنتی ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را55 هزار مورد اعلام و اضافه کرد: میزبانی پایگاه های اینترنتی کشور وضع خوبی پیدا کرده است.

وی با اشاره به این که در آینده نزدیک پایگاه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شکل جدید خدمات رسانی می کند گفت: در گذشته سایت هایی که در طرح ساماندهی رد می شد همچون برخی سایت های همسریابی و شرط بندی، به طور خودکار دوباره سایت خود را در این پایگاه ثبت می کردند که این نقیصه در ویرایش جدید سایت ساماندهی پایگاه های این مرکز برطرف شده است.

وی افزود : در حال حاضر730هزار نفر در آزمون تعیین سطح سواد دیجیتال این مرکز شرکت کرده اند و نزدیک2میلیون و پانصد هزار نفر هم عضو باشگاه سلامت این مرکز هستند.

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با اشاره به این که سایت رتبه بندی سایت های ایرانی الکسای ایرانی آماده شده و در شرف بهره برداری است گفت: مرحله اول شبکه ملی فرهنگ خرداد سال گذشته افتتاح شده بود و به زودی مرحله دوم این شبکه افتتاح خواهد شد.

وی گفت: آمار صدور مجوز موسسات فرهنگی دیجیتال شامل تولید محتوا، ‌ناشران حامل دیجیتال (سی دی؛ دی وی دی) و نشر برخط (آن لاین) تاکنون389مورد بوده است که سال گذشته150مورد آن صادر شده بود، در سه ماهه اول امسال این آمار به22عنوان رسیده است.

وی با اشاره به این که آمار تولیدات، ‌گواهی های ثبت و پروانه انتشار و مجوز تکثیر دیجیتال کاهش نشان می دهد گفت: سال گذشته فقط30درصد از منابع مالی و بودجه ما محقق شد و امسال وضع نگران کننده تر است.

علیزاده گفت: سال گذشته12نمایشگاه استانی که با استقبال بسیار خوب مواجه بود برگزار کردیم اما امسال تاکنون نمایشگاه استانی نداشته ایم.

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گفت: مشکلات اقتصادی اولین تاثیر را بر سبد خانوار با حذف کالا و محصولات فرهنگی می گذارد.

علیزاده گفت: در این شرایط از آنجا که کارهای فرهنگی در بازه زمانی طولانی تر حاصل کار خود را نشان می دهد در پی کارهای کیفی و کم هزینه تر هستیم.

برچسب ها: پیامک ، شکایت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: