کد خبر:۷۲۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۲ - ۰۵:۵۰
تعداد بازدید: 3499
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
فرزندکمتر نشانه تمدن خانواده است؟
یکی از دلایل بی‌رغبتی والدین نسبت به فرزندآوری، مشکلات مالی است و آنان نگران تامین آینده فرزند خود هستند و برای گذران زندگی، هم زن و هم مرد به سختی کار می‌کنند
دبیرکل جامعه فاطمیون با بیان اینکه در حال حاضر فرزند کمتر نشانه متمدن بودن یک خانواده تلقی می‌شود، اظهارکرد: مدتی برای کاهش فرزندآوری این‌گونه تبلیغ می‌شد که خانواده‌های دارای فرزند کمتر از آگاهی و علم بیشتری برخوردارند، اما در حال حاضر لازم است این تبلیغات و برنامه ها تغییر پیدا کند تا خانواده‌ها به فرزندآوری رغبت بیشتری نشان دهند.

طاهره رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در زمینه تبلیغات مربوط به فرزندآوری دچار افراط و تفریط شده‌ایم و لازم است افزایش فرزندآوری را به گونه‌ای تبلیغ کنیم تا جمعیت‌ ایران به میزان کافی افزایش یابد. علاوه بر آن اعتماد به نفس زوج‌های جوان را برای فرزندآوری افزایش دهیم، چرا که در حال حاضر به علت کمبود اعتماد به نفس، برخی از آنان حاضر به بچه‌دار شدن نیستند.

دبیرکل جامعه فاطمیون با اشاره به افزایش سن ازدواج اظهار کرد: با افزایش سن ازدواج به 30 سال، زنان فرصت بارداری متعدد را ندارند؛ بنابراین باید سن ازدواج کاهش یابد، چرا که در این شرایط زاد و ولد خود به خود افزایش می‌یابد، چون انسان به طور طبیعی و فطری میل به زاد و ولد دارد.

وی با تاکید بر نقش رسانه‌ها در زمینه تشویق مردم برای فرزندآوری، گفت: رسانه‌های جمعی می‌توانند با ساخت برنامه‌های مناسب، افزایش فرزندآوری را تبلیغ کنند و در بالابردن اعتماد به نفس زوجین به منظور بچه‌دار شدن گام بردارند.

دبیرکل جامعه فاطمیون افزود: یکی دیگر از دلایل بی‌رغبتی والدین نسبت به فرزندآوری، مشکلات مالی است و آنان نگران تامین آینده فرزند خود هستند و برای گذران زندگی، هم زن و هم مرد به سختی کار می‌کنند.

وی تاکید کرد: هنگامی که دولت به موضوع کار زنان خانه‌دار توجهی ندارد و حقوق و مزایایی برای آنان در نظر نمی‌گیرد، آنان از فرزندآوری امتناع یا تلاش می‌کنند کمتر بچه‌دار شوند تا بتوانند در بازار کارخدمت کنند. در این شرایط لازم است دولت برای زنان خانه‌دار، حقوق و مزایایی در نظر بگیرد، چرا که در حال حاضر زنان نگران تامین زندگی خود و فرزندانشان هستند.

این عضو شورای مرکزی جامعه زینب(س) با اشاره به موانع فرهنگی افزایش فرزندآوری، اظهار کرد: در حال حاضر توقع والدین زیاد است و آنان علاقه‌ دارند که همه امکانات را برای فرزندان خود فراهم کنند. این در حالیست که در اختیار قرار دادن تمام تسهیلات برای فرزندان موجب می‌شود که آنان رفاه‌زده تربیت شوند و توان مقابله با مشکلات زندگی را در بزرگسالی نداشته باشند.

رحیمی در پایان گفت: والدین تک فرزند یا دو فرزند با حساسیت زیادی فرزندان خود را تربیت می‌کنند و برای این کار اضطراب و استرس زیادی دارند و این احساس را به فرزندان خود نیز منتقل می‌کنند. در نتیجه انسان‌هایی مضطرب تحویل جامعه می‌دهند، از سوی دیگر این فرزندان در دوران کودکی همواره احساس تنهایی و در بزرگسالی احساس غربت می‌کنند، این در حالیست که آنان نیاز به فامیل هم خون خود دارند تا با او انس بگیرند.
 
برچسب ها: فرزند ، خانواده
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
رهگذر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۳
0
0
عزیز من شما اصلا هزینه های یک بچه رو الان می دونید. بچه خیلی خوبه من هم خیلی بچه دوست دارم. اما فکر روش بکنید قوطی شیر خشک 14 هزار تومن است. نگین با شیر مادر هم میشه من خانومم شیر به بچه ها مده (دو قلو دارم) والی با این وجود هر 5/2 روز یک قوطی شیر خشک می خورن بعد تازه تااینجاش خوبه ولی موفعی که میری تو داروخونه شیر خسک نیست و باید با التماس یک قوطی بگیری و تن بلرزه که دفعه بعد شیر گیرت میاد. خانم محترم پوشک 21 تایی شده بسته 13 ، 14 هزار تومن. گوشت کیلویی 25 تا 30 هزار تومن تو می خوای شکم بچه منو سیر کنی. تازه این هایی که میگا در رابطه با شاید پاسسن ترین سطح نیاز یک انسان باشه. نیاز های سطح بالاتر و لازم تر از خورد و خوراک و لباس هم وجود داره که ما رو انسان می کنه. حداقل گردش در طبیعت که بچه رو با وسعت به انتهایی آشنا کنه ولی پدر و مادرهایی که اینقدر در چنبره مشکلات اقتصادی گرفتارن برای شما فمر میکتید چی تربیت میکنند. ایا جامعه اونقدر از نظر فرهنگی غنی است که بتونه کمبودهای خانواده رو جبران کنه خودتون قضاوت کنید چند تا موسسه فرهنگی و کتابخانه و سینما و تاتر یا وزرشگاه در سال های اخیر یا حتی از سال های قبل تر درست شده که بچه من به راحتی به اون مراکز بره و بدونم جاش امنه و چیزهای خوبی یاد میگیره . راستی شما جدیدا کتاب برای بچه تون خریدید. فرزندانی که در فقر مادی بزرگ بشن و کمبود در داخل محیط اجتماعیشون حس کنند وقتی بزرگ شن به جای لذت از زندگی فقط به دنبال ارضاء حس امنیت خود اون هم با حرص و طمع در جمع آوری مال و ثروت هستند. شعار ندین مردم میتونن از چیزای غیر ضروری بزن، چون تنها چیز غیر ضروری که برای ما مودن جونمونه .
همنطود که حضرت علی (ع) فرمودن اگر از در فقر وارد شود از در دیگر ایمان خارج می شود . مولانا نیز فرمودند: آدمی اول حریص نان بود چون که قوت و نان ستون جان بود. ما تا نتونیم نیاز های اولیه مردم کشورنمون برآورده کنیم اونها رو در پایین ترین سطح ارضاء نیازها ( امیدوارم فکر نکنید تنها نیاز بشر نیاز جنسی است، منظورم این نیست) باقی میمونن و به سطوح بالاتر انیانی نمیرسن در حالیکه هدف اصلی دین ما مکارم اخلاقی است و این مکاره اخلاق فقط در انسانهای غنی ( چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ معنوی) ظهور پیدا میکند. ای کاش به جای فکر تولید بیشتر فرزند به این فکر بودیم که چگونه زندگی اونها رو غنی کنیم( خواهش می کنم شعار ندید و واقعی صحبت کنید، وضعیت اجتماعی جامعه مونو همه هر روز لمس میکنیم) و امیدوار باشیم وقتی او فرزند داره به انتهای عمرش می رسه واقعا تمامی ظرفیت های انسانیش ظهور کرده باشه
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: