کد خبر:۷۲۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۰
تعداد بازدید: 4192
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
تحقیر والیبال آلمان در سالن 12 هزار نفری آزادی
والیبالیست های ایران آرزوی صعود را به دل آلمانی ها گذاشتند
تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود مقابل آلمان صف آرایی کرد که موفق شد در یک بازی زیبا، حساس و نفس گیر حریف قدرتمند خود را در 3 ست پاپی به زانو در آورد

تیم ملی والیبال ایران در 3 ست پیاپی آلمان را در سالن آزادی تحقیر کرد.به گزارش پانا، ساعت 21 امشب تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود مقابل آلمان صف آرایی کرد که موفق شد در یک بازی زیبا، حساس و نفس گیر حریف قدرتمند خود را در 3 ست پاپی به زانو در آورد.

 شاگردان ولاسکو آلمان را با نتایج (25 بر 19، 25 بر 18 و 25 بر 20) در هم کوبیدند.

 آلمانی‌ها با ترکیب کریستین فورم، کالیبردا، کولین، اسکاپس، کامپا و استوارد و با هدایت "ویتال هلن" بلژیکی مقابل ایران به میدان آمدند. در مقابل محمد موسوی، سعید معروف، علی مباشری، رحمان داودی، امیر غفور، فرهاد ظریف ترکیب تیم ملی والیبال ایران را در آغاز این دیدار شکل می دادند.

 ست اول: (25 بر 19)

 ملی پوشان والیبال اولین امتیاز را به آلمان ها دادند و تا امتیاز هشتم بازی پایاپای پیش رفت اما رفته رفته شاگردان ولاسکو با حمایت پرشور هواداران موفق شدند نبض بازی را در دست بگیرند و با دفاع های روی تور و سرویس های برق آسا حریف را به ستوه آورند. این نمایش زیبا از سوی ملی پوشان والیبال باعث شد تا رفته رفته اختلاف امتیازهای ایران افزایش پیدا کند. آلمان تا امتیاز 19 پیش آمد اما 4 سرویس پیاپی و برق آسای امیر غفور، ایران را تا امتیاز 25 پیش برد و باعث شد تا غیورمردان ایران ست اول را مقتدرانه پیروز شوند.

 ست دوم: (25 بر 18)

ست دوم نیز با توجه به روحیه بالای بازیکنان ایران، طوفانی آغاز شد و ملی پوشان با قدرت اختلاف 5 امتیازی با حریف قدرتمند خود ایجاد کردند. آلمان ها که نمی دانستند با دفاع های روی تور ایران و سرویس های وحشتناک و سرعت بالای شاگردان ولاسکو چه حربه ای را به کار ببرند، ناچار تسلیم شدند. اختلاف 5 امتیازی ایران کار را برای میهمان سخت کرده بود و حتی وقت استراحت های سرمربی آلمان هم نتوانست شور و شوق بازیکنان ایران را بگیرد. این ست هم با نمایش عالی و مقتدرانه شاگردان ولاسکو پیش رفت و ایران موفق شد 25 بر 18 حریف را شکست دهد.

 ست سوم: (25 بر 20 )

 ست سوم را آلمان ها با اولین امتیاز آغاز کردند اما بازهم شاگردان ولاسکو اجازه ندادند تا تیم حریف بر بازی سوار شود. ملی پوشان والیبال هر لحظه که از بازی می گذشت، قدرت خود را به تیم حریف دیکته می کردند. آلمان ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، با تمرکز بیشتری بازی را دنبال کردند به حدی که 5 بر 4 از ایران پیشی گرفتند. شاگردان ولاسکو که نمی خواستند به این راحتی مقابل حریف عقب نشینی کنند، بار دیگر با دفاعی های بی نقص خود سد محکمی روی تور ایجاد کردند تا آلمان ها بازهم با اختلاف 2 امتیاز عقب بیافتند.نمایش شاگردان ولاسکو چنان ادامه پیدا کرد که حتی آلمان ها هم تمرکز خود را از دست دادند و در زدن سرویس ها دچار اشتباه شدند. این اشتباهات حریف و عملکرد مهاجمان روی تور ایران به خصوص موسوی باعث شد تا اختلاف امتیاز به 4 امتیاز برسد. یعنی امتیاز (15 بر 11). در ادامه آلمان با گرفتن 2 امتیاز اختلاف را کم کرد تا در ادامه امیدوار به جبران عقب افتادگی خود شود اما غیورمردان ایران فاصله امتیازی خود را با حریف قدرتمند خود حفظ و در نهایت مقتدرانه با امتیاز (25 بر 20) حریف خود را تحقیر کردند.

تیم ملی والیبال ایران با این برد 15 امتیازی شد و جای آلمان 14 امتیازی را در رتبه چهارم جدول گروه دوم لیگ جهانی والیبال گرفت تا این تیم به رده پنجم سقوط کند.

 

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: