کد خبر:۷۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 3128
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
از ازدواج سنتی دیروز تا شناخت همسرگزینی آزاد امروز
با تغییر و تحول جنبه های بیرونی زندگی شاهد دگرگونی در شخصی ترین جنبه های زندگی هستیم، تا جایی که افزایش همسرگزینی آزاد جوانان را در جامعه می بینیم
با تغییر و تحول جنبه های بیرونی زندگی شاهد دگرگونی در شخصی ترین جنبه های زندگی هستیم، تا جایی که افزایش همسرگزینی آزاد جوانان را در جامعه می بینیم. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وقتی به گذشته نگاهی می اندازیم تنها دغدغه والدین به هنگام بزرگ شدن فرزندان ازدواج و تشکیل خانواده بود اما امروزه نوجوانان و جوانان برای ازدواج منتظر تصمیم خانواده ها و روش های سنتی نمی مانند و بیش از اینکه حتی سن عقلی شان برای ازدواج مناسب باشد گاه به منظور شناخت از طرف مقابل، درگیر دوستی های خیابانی می شوند که تأثیر مخرب آنها تبعات اجتماعی و روحی بسیاری برای خود و خانواده به دنبال دارد. 

جعفر بای با اشاره به اینکه دوستی های خیابانی یکی از روش های کسب اطلاعات غلط و آگاهی ناقص در پدیده ازدواج است گفت: این نوع دوستی هرگز نمی تواند زمینه ساز خانواده موفق در آینده شود. 

وی افزود: جوانان نسبت به گذشته دارای حجم اطلاعاتی بالا هستند اما آگاهی آنان از بار محتوای مناسبی برخوردار نیست و همین امر مانع از تأثیرگذاری آگاهی آنان در این راستا خواهد بود. 

بای در پایان خاطر نشان کرد: تنها 10 درصد از ارتباطاتی که قبل از ازدواج در میان دختران و پسران وجود دارد به ازدواج منجر شده و در 90 درصد باقی این ارتباطات قطع خواهد بود. 

گفتنی است؛ اگر چه دوران بلوغ و هیجانات در نوجوانان و جوانان سبب گرایش آنان به این امر می شود اما باید دانست که گاه این هیجانات خود می تواند سبب بسیاری از انحرافات و ناهنجاری هایی باشد که مهمترین دلیل آن در عدم آگاهی خانواده ها نسبت به فرزندان و بخصوص دختران است. البته الگوبرداری نادرست رسانه ها در گرایش دختران و پسران در این امر بی تأثیر نبوده که اگر جوانان بدانند آنچه می بینند واقعی نیست قطعا آثار سوء آن مشخص شده و به این دوستی ها کشیده نخواهد شد
برچسب ها: ازدواج ، همسرگزيني
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: