کد خبر:۷۲۲۲
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۲
تعداد بازدید: 2746
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
امکان انتخاب رشته براي کنکوری‌های غایب
داوطلبانی که در آزمون غایب بوده‌اند و یا در کل آزمون سراسری سال 92 ثبت‌نام نکرده‌اند نیز می‌توانند رشته‌های بدون آزمون را در انتخاب رشته انتخاب کنند

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز رقابت یک میلیون و 83 هزار و 571 داوطلب از صبح امروز از امکان انتخاب رشته داوطلبان غایب در آزمون خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی صبح امروز در حاشیه بازدید از آزمون سراسری سال 92 در دانشگاه امیرکبیر در جمع خبرنگاران، با اشاره به افزایش 18 هزار نفری ظرفیت پذیرش دانشجو، اظهارکرد: داوطلبانی که در آزمون غایب بوده‌اند و یا در کل آزمون سراسری سال 92 ثبت‌نام نکرده‌اند نیز می‌توانند رشته‌های بدون آزمون را در انتخاب رشته انتخاب کنند.

وی افزود: امسال 10 هزار رشته محل در دوره بدون آزمون پذیرش دانشجو خواهند داشت.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تعداد 200 هزار نفری داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی، تصریح کرد: کلید سوالات از یکشنبه ( نهم تیرماه) و نتایج اولیه دوازدهم مرداد ماه اعلام خواهد شد.

خدایی، تجمیع کنکور دانشگاه آزاد و سازمان سنجش را یکی از تفاوت‌های کنکور امسال با سال‌های گذشته دانست و گفت: سازمان سنجش تنها متولی برگزاری کنکور است، اما بقیه امور از جمله انتخاب رشته، گزینش داوطلبان و اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان توسط مرکز آزمون دانشگاه آزاد انجام می‌شود.

وی درباره احتمال برگزاری یا عدم برگزاری کنکور در سال 93، تاکید کرد: کنکور 93 برگزار خواهد شد، چرا که در صورت تصویب طرح نهایی سنجش و پذیرش دانشجو در مجلس، 85 درصد ظرفیت‌های کل آموزش عالی در پنج سال بدون آزمون خواهد بود، اما برای 15 درصد رشته‌های پرداوطلب آزمون برگزار می‌شود.

 

برچسب ها: كنكور ، انتخاب رشته
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: