کد خبر:۷۲۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 2865
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
دولت منتخب در ساختار بانک مرکزي تجديد نظر کند
وقتي بانک مرکزي نتواند تورم کشور را تک رقمي کند و قادر به حفظ ارزش پول ملي کشور نباشد، قطعا بايد در ساختار آن بانک مرکزي تجديد نظر کرد
يک کارشناس اقتصادي بر ضرورت استقلال بانک مرکزي در دولت آينده تاکيد کرد. هادي حق شناس کارشناس مسائل اقتصادي در گفتگو با موج بر وجود يک بانک مرکزي مستقل در دولت آينده تاکيد کرد و گفت: اگر بانک مرکزي استقلال داشت، اکنون شاهد اين تورم لجام گسيخته و افت شديد ارزش پول ملي کشور نبوديم.

وي ضمن بيان اينکه، هم اکنون تورم کشور رو به افزايش و ارزش پول ملي رو به کاهش است، گفت: وقتي بانک مرکزي نتواند تورم کشور را تک رقمي کند و قادر به حفظ ارزش پول ملي کشور نباشد، قطعا بايد در ساختار آن بانک مرکزي تجديد نظر کرد.

اين کارشناس بازار پول و سرمايه کشوري تصريح کرد: متاسفانه بانک مرکزي چه در اين دولت و چه در سنوات گذشته همواره از بديهي ترين وظيفه خود يعني حفظ ارزش پول کشور است، قصور فراوان کرده است.

وي گفت: در واقع بانک مرکزي که استقلال نداشته باشد و وابستگي آن به دولت يا ساير نهادهاي حاکميتي زياد باشد؛ نتيجه آن اين مي شود که ارزش پول ملي همواره رو به کاهش و تورم رو به افزايش باشد.
برچسب ها: بانك مركزي ، دولت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: