کد خبر:۷۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۳
تعداد بازدید: 5572
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
قرآن‌های چینی ماحصل کم‌کاری مسئولان فرهنگی است
متاسفانه کم‌کاری و فقدان نظارت از سوی مسئولان بخش فرهنگی کشور باعث شد تا اخیراً شاهد رواج یافتن واردات اقلامی مثل مهر و سجاده و قرآن از کشورهایی مثل چین باشیم

عضو فراکسیون روحانیون مجلس٬ با انتقاد از وجود قرآن‌های چینی در بازار کتاب کشور، گفت:‌ قرآن‌های چینی ماحصل کم‌کاری مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. سید‌ناصر موسوی‌لارگانی در گفت‌وگو با خانه ملت، با انتقاد از وجود قرآن‌های چینی در بازار کتاب کشور، توضیح داد: متاسفانه کم‌کاری و فقدان نظارت از سوی مسئولان بخش فرهنگی کشور باعث شد تا اخیراً شاهد رواج یافتن واردات اقلامی مثل مهر و سجاده و قرآن از کشورهایی مثل چین باشیم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی٬ با یادآوری اینکه قرآن‌های چینی دارای اغلاط فاحشی هستند، تصریح کرد: اگر حتی حرکات آیات قرآن کریم مثل فتحه٬ کسره وضمه به کار رفته در آیات تغییر کند کل معنای آن آیه دگرگون می‌شود از این رو وجود قرآن‌های چاپ چین که واجد غلط‌های بی‌شماری هستند در درازمدت مذهب اسلام و آموزه‌های این دین حنیف را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم٬ با بایان اینکه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و وزارت صنایع و معادن که متولی واردات اقلام و کالاها هستند باید ورود این اقلام را به داخل کشور منع کنند، ادامه داد: افراد بی دین و غیر مسلمان نباید در ساخت و پرداخت اقلام مقدس دین اسلام مثل قرآن، مهر، سجاده و تسبیح دخل و تصرف کنند٬ واقعیت نگران کننده دیگر وجود مهرهای رکعت شمار چینی بوده که بسیار مخاطره برانگیز است و باید فکری به حال جمع‌آوری آنها شود.

موسوی‌لارگانی افزود: مسئولان مربوطه نباید به عده‌ای تاجر که تنها به سود خود می‌اندیشند اجازه وارد کردن این نوع اقلام را از دیگر کشورهای غیرمسلمان بدهند چرا که بدعت‌ها و انحرافات از همین گونه رفتارها به وجود می‌آید.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس نهم، گفت: هجمه‌ فرهنگی دشمنان اسلام دامنه‌ای وسیع پیدا کرده و مسئولان بخش‌های فرهنگی باید کرختی و بی ‌فعلی را در این حوزه کنار گذاشته و برنامه‌ای برای آینده بیندیشند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با حمایت از ناشران قرآن کریم در داخل کشور قیمت این کتاب آسمانی را به حد تعادل برسانند تا دیگر بهانه‌ای برای واردات قرآن‌های ارزان از چین وجود نداشته باشد

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: