کد خبر:۷۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 10430
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
«حریم سلطان » عاقبت به خیر نشد!
بازیگر نقش سلطان سلیمان در سریال ترکیه ای « حریم سلطان » به اعتراضات خیابانی مردم ترکیه پیوست.

 خرم سلطان به آلمان رفت و سلطان سلیمان به اعتراضات خیابانی پیوست

بازیگر نقش سلطان سلیمان در سریال ترکیه ای « حریم سلطان » به اعتراضات خیابانی مردم ترکیه پیوست.

در سوی دیگر نیز با بازگشت غیرمنتظره و بی خبر بازیگر زن نقش اول این سریال به آلمان به نظر می رسد که طلسم این سریال ترکیه ای که قرار بود پخش آن به دستور نخست وزیر ترکیه و مجلس این کشور تنها تا پایان ماه جاری ادامه داشته باشد، تکمیل شده باشد.

به گزارش جوان ، در تظاهراتی که از اعتراض به طرح تبدیل پارک « گزی » در میدان تقسیم استانبول ترکیه به یک مرکز تجاری آغاز و تا کنون به اعتراضات گسترده مردمی به سیاست های رجب طیب اردوغان ختم شده است، شماری از بازیگران مطرح ترکیه نیز در میان مردم به چشم می خورند، از جمله آنها حالیت ارگنچ بازیگر نقش سلطان سلیمان در سریال ترکیه ای « حریم سلطان » است که به اعتراضات مردمی علیه سیاست های دولت ترکیه پیوسته است؛ اعتراضی که احتمال دارد تا حدودی از موضع اخیر اردوغان در قبال این سریال ترکیه ای متأثر باشد- آن هم در شرایطی که کارشناسان سیاسی ترکیه اردوغان را به تلاش برای ایفای نقش اول سریال ترکیه ای «حریم سلطان»، در صحنه سیاسی واقعی متهم می کنند.

سریال تلویزیونی « حریم سلطان » که به روایت اغراق آمیز سلطنت سلطان سلیمان عثمانی می پردازد، در میانه های راه با اعتراض رسمی رجب طیب اردوغان مواجه شد. اردوغان با ارائه طرح شکایت خود به مجلس این کشور نسبت به نمایش چهره ای مخدوش شده از این پادشاه عثمانی رسماً وارد عمل شد تا کارگردانان این سریال ترکیه ای از سر هم بندی آن و ساخت قسمت های پایانی و در نتیجه اتمام این سریال تا پایان خرداد سال جاری خبر دهند.

چندی بعد طلسم این سریال که از یکی از شبکه های فارسی زبان ماهواره ای نیز پخش می شد با دستگیری گروهی از دوبلورهای این سریال در ایران دنبال شد اما پخش « حریم سلطان » مجدداً با جایگزینی دوبلورهای دیگر در این شبکه فارسی زبان ادامه پیدا کرد.

حالا خبرها حاکی از آن است که « مریم اوزرلی » بازیگر نقش اول زن این سریال که پیشتر جایزه بهترین بازیگر زن سال ترکیه را نیز کسب کرده بود، در اقدامی غیر منتظره ترکیه را بی خبر ترک کرده و به آلمان بازگشته و عوامل ساخت این سریال را مستأصل کرده است.

بازیگر نقش این سریال ترکیه ای در حالی به کشور زادگاه خود بازگشته است که تنها چند قسمت به پایان این سریال در ترکیه باقی مانده و این اتفاق منجر به پخش غیرمنظم این سریال در هفته های اخیر شده است. طولانی بودن بیش از حد و تمرکز بر ظواهر و تجلل، ویژگی مشترک بسیاری از سریال های ترکیه ای است.

مریم اوزرلی نیز دلیل بازگشت غیرمنتظره اش به آلمان را خستگی و مشکلات روحی ناشی از ۱۰ ساعت کار روزانه مقابل دوربین آن هم به مدت سه سال عنوان کرده است.

اکنون به نظر می رسد که حضور بازیگر نقش سلطان سلیمان در جمع معترضان به سیاست های دولت اردوغان و نیز بازگشت غیرمنتظره بازیگر نقش خرم سلطان به آلمان، سرنوشت آشفته و نامعلومی را برای پایان این سریال رقم بزند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۶
0
2
چه بد
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: