کد خبر:۷۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۳
تعداد بازدید: 2409
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
فعالیت پزشکان در بیش از 2 مرکز درمانی ممنوع است
مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت از صدور ابلاغیه ای توسط وزیر بهداشت خبر داد که بر اساس آن، هپچ پزشکی حق ندارد در بیش از ۲ بیمارستان یا موسسه پزشکی کار کند.
مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت از صدور ابلاغیه ای توسط وزیر بهداشت خبر داد که بر اساس آن، هپچ پزشکی حق ندارد در بیش از ۲ بیمارستان یا موسسه پزشکی کار کند.
به گزارش پانا،دکتر سید سجاد رضوی افزود: ‌در راستای اجرای قانون برنامه و محدود شدن فعالیت پزشکان در مراکز مختلف درمانی هفته گذشته وزیر بهداشت بخشنامه جدیدی را ابلاغ کرد که بر اساس آن هیچ پزشکی حق ندارد در بیش از 2 بیمارستان یا موسسه پزشکی اعم از درمانگاه یا مرکز جراحی محدود کار کند.

وی گفت: بر این اساس پزشکان چه در بخش خصوصی فعالیت کنند و چه در بخش دولتی حداکثر می‌توانند در 2 بیمارستان یا موسسه پزشکی فعالیت داشته و در البته می‌توانند به جز این دو مرکز در یک مکان نیز مطب داشته باشند.

مدیر کل نظارت بر درمان وزارت بهداشت افزود: با اجرایی شدن این بخشنامه از یک طرف فعالیت پراکنده پزشکان در مراکز متعدد به افت کیفیت خدمات درمانی و سردگمی بیماران منجر می‌شود، کاهش پیدا می‌کند و البته برای پزشکان جوانی که بیکار هستند و دنبال کار می‌گردند نیز زمینه اشتغال و کار فراهم می‌شود.

رضوی گفت: این بخشنامه علاوه بر دانشگاههای علوم پزشکی به سازمان نظام پزشکی نیز ابلاغ شده است و با توجه به اینکه مسئولیت صدور پروانه مطب پزشکان به عهده سازمان نظام پزشکی است نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه به عهده این سازمان قرار گرفته است.

وی افزود:‌ دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی نیز مسئول حسن اجرای این بخشنامه جدید هستند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: