کد خبر:۷۱۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۱
تعداد بازدید: 3940
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
جایگزینی کارت‌های هوشمند سلامت به جای دفترچه‌های بیمه در آینده نزدیک
به ‌تدریج کارت هوشمند سلامت جایگزین دفترچه‌های بیمه می‌شود و این جایگزینی کم کم در سراسر کشور گسترش می‌یابد
رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی از جایگزینی کارت‌های هوشمند سلامت به جای دفترچه‌های بیمه در آینده نزدیک خبر داد.
 "عزیز دولتخواه"رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی در گفت وگو با پانا، گفت: به ‌تدریج کارت هوشمند سلامت جایگزین دفترچه‌های بیمه می‌شود و این جایگزینی کم کم در سراسر کشور گسترش می‌یابد.

وی با بیان اینکه انجام این جایگزینی نیاز به زمان دارد، ادامه داد: کارهای اولیه جایگزینی کارت هوشمند به جای دفترچه‌های بیمه، توسط ثبت احوال کشور در حال پیگیری است.

دولتخواه با اشاره به وسایل ارتباطی خانواده تامین اجتماعی با این مراکز تصریح کرد: برای رفاه بیشتر خانواده بزرگ تامین اجتماعی، سامانه پیامک 5000142 ، شماره تلفن 142 برای تهرانی‌ها و همچنین 021142 برای شهرستانی‌ها آماده پاسخگویی به درخواست‌ها و مشکلات آن‌ها است.

مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی ادامه داد: شماره تلفن‌های فوق از ساعت 8 صبح تا 16 به صورت آنلاین آماده پاسخگویی به سوالات مشتریان است.

وی درباره مزایای کارت هوشمند سلامت گفت: جلوگیری از بروز تخلفات و سوء استفاده‌های کنونی، مدیریت اطلاعات تولید شده درمانی، تشکیل پرونده الکترونیکی درمانی بیمار و ارائه خدمات بهتردرمانی به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی از مزایای کارت هوشمند سلامت است.

رییس کمیته راهبردی ICT با بیان این‌که سیستم مکانیزه تامین اجتماعی باعث می‌شود امکان دسترسی مردم به خدمات افزایش ‌یافته و مراجعه کاهش یابد، اظهار امیدواری کرد که از طریق کارت هوشمند سلامت، خدمات ارزنده و با کیفیت بهتری به مردم ارائه شود.

 

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: