کد خبر:۷۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۵
تعداد بازدید: 4896
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آخرین وضعیت قانون واگذاری فرزند به دختران مجرد
قانون فرزند خواندگی دختران سن بالا به زودی تصویب می‌شود و آن‌ها نیز مانند سایر افراد در جامعه می‌توانند فرزند داشته باشند
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: قانون فرزند خواندگی دختران سن بالا به زودی تصویب می‌شود و آن‌ها نیز مانند سایر افراد در جامعه می‌توانند فرزند داشته باشند. 

  امیرحسین قاضی‌زاده در گفتگو با پانا با اشاره به آخرین تحولات در طرح فرزندخواندگی، اظهار کرد: ایرادات این طرح در کمیسیون اجتماعی بررسی شد و در حال حاضر در دستور کار صحن علنی مجلس است و به زودی به تصویب نهایی می‌رسد.

وی تصریح کرد: لایحه جدید فرزند خواندگی که به‌منظور تسهیل در واگذاری فرزند به خانواده‌های دارای شرایط تدوین شده و پس از تصویب نهایی در کشور اجرا می‌شود و این قانون موجب کاهش بار کاری در سازمان بهزیستی خواهد شد.

نماینده مردم مشهد و کلات افزود: فرزندان با شرایط از جمله داشتن صلاحیت اخلاقی و عدم سوء پیشینه و همچنین طی کردن مراحلی از سوی قوه قضاییه به دختران مجرد واگذار می‌شود.

امیرحسین قاضی‌زاده، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس درپایان گفت: ارائه فرزند از سوی سازمان بهزیستی به دختران مجرد علاوه بر کاهش بار مشکلات مالی و معنوی در این سازمان موجب می‌شود تا بخش عمده ای از فرزندان بی‌سرپرست دارای خانواده شوند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: