کد خبر:۷۱۲۷
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۷
تعداد بازدید: 3575
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حضور افراد مشهور اما غیرمتخصص کمکی به حل مشکلات تهران نمی‌کند
هم‌اکنون در حوزه مدیریت شهری تهران مسائل اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و سیاسی زیادی مطرح بوده از این‌رو لازم است متخصصان در این حوزه‌ها در شورای شهر حضور داشته باشند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با تأکید بر اینکه شورای شهر به‌ویژه شورای شهر تهران به افراد متخصص و کارآمد نیازمند است، گفت: به طور حتم حضور افراد مشهور اما غیرمتخصص کمکی به حل مشکلات کلانشهر تهران نمی‌کند و حضور این افراد تنها در انتخاب شهردار معنی‌دار می‌شود. حسین نجابت در گفت‌وگو با خانه ملت، در واکنش به ورود ورزشکاران، بازیگران و خوانندگان برای حضور در انتخابات شورای شهر تهران، گفت: هم‌اکنون در حوزه مدیریت شهری تهران مسائل اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و سیاسی زیادی مطرح بوده از این‌رو لازم است متخصصان در این حوزه‌ها در شورای شهر حضور داشته باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه حضور افراد معروف پس از ورود به شورای شهر به دلیل مشغله موجب کم‌کاری این افراد در امور محوله مربوط به امور شهری می‌شود، افزود:‌ به‌طور حتم این موضوع موجب می‌شود که افراد دیگر وقت کافی را برای شورا صرف نکنند، که در دو دوره گذشته شاهد این‌گونه رفتارها بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه عضویت در شورای شهر یک شغل تمام وقت و تمام عیار است، تصریح کرد: به‌طور حتم حضور افراد در شورای شهر، تنها به صرف معروفیت‌شان برای شهر تهران زیان‌آور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه مهم‌ترین مشکلات مدیریت شهری تهران بیشتر پیرامون مسائل اجتماعی و فرهنگی می‌چرخد، یادآور شد: حمل‌و نقل، ترافیک، آلودگی هوا و تمرکز جمعیت بخشی از مشکلات کلانشهر تهران است، که باید این معضلات از طریق کار کارشناسی مدیران کارآمد حل شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه شورای شهر به‌ویژه شورای شهر تهران به افراد متخصص و کارآمد نیازمند است، تصریح کرد: به طور حتم حضور افراد غیرمتخصص و از طرف دیگر مشهور کمکی به حل مشکلات کلانشهر تهران نمی‌کند و حضور این افراد تنها در انتخاب شهردار معنی‌دار می‌شود.

حضور همه اقشار از صنف‌های مختلف در شورای شهر باعث واقعی‌تر شدن فعالیت شورا خواهد شد، اما اگر همه اعضای شورا یا اغلب آن ورزشکار یا هنرمند باشند بی‌تردید باعث افت عملکرد شورا و پایین آمدن کارایی آن خواهد شد، از این رو برای پیشگیری از چنین تشتت و روندی، شایسته است قانونگذاران برای دوره‌های آتی انتخابات شوراها، سهم هر قشر را به طور شفاف مشخص کنند تا کیان خدمتگزاری شورا مخدوش نشود

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: