کد خبر:۷۱۲۴
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 3159
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
گوش برای محافظت از خود، ناشنوایی ایجاد می‌کند
افراد هنگامی که در معرض شنیدن صداهای بسیار بلند قرار می‌گیرند مانند گوش دادن به موسیقی با صدای بلند و یا بودن در محیط‌های صنعتی با آلودگی صوتی ممکن است دچار حالت ناشنوایی موقت برای مدتی بشوند
افراد هنگامی که در معرض شنیدن صداهای بسیار بلند قرار می‌گیرند مانند گوش دادن به موسیقی با صدای بلند و یا بودن در محیط‌های صنعتی با آلودگی صوتی ممکن است دچار حالت ناشنوایی موقت برای مدتی بشوند که این امر به خاطر محافظت از گوش صورت می‌گیرد.

دلیل بروز این وضعیت به خاطر عملکرد خاص مغز و ساختار خاص حلزون گوش است که سبب می‌شود برای جلوگیری از بروز صدمات شدید گوش حساسیت بالای خود نسبت به شنیدن صدا‌ها را کم نماید و پس از مدتی و بودن در محیط آرام و بدون سروصدای بالا رفته رفته دوباره حساسیت خود را زیاد نماید و عملکرد طبیعی خود را بدست آورد.
 
البته باید توجه داشت که بودن اکثرمواقع در محیط‌هایی با آلودگی صوتی بسیار بالا سبب از دست دادن شنوایی به طور دائم می‌تواند بشود و به ساختار گوش صدمات جدی وارد نماید زیرا افراد اغلب اوقات نمی‌دانند که چه میزان صدایی را می‌شنوند که ممکن است بسیار برای شنوایی آن‌ها مضر باشد.

داشمندان در جستجوی ژن فعال کننده این حالت هستند تا به کمک آن بتوانند به افرادی که دچار صدمات ناشنوایی ناگهانی می‌شوند کمک نمایند. منبع : باشگاه خبرنگاران
برچسب ها: گوش ، ناشنوايي ، صدا
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: