کد خبر:۷۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۹
تعداد بازدید: 3234
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نفیسه روشن
رنگ‌های متنوع، زنان را به رعایت حجاب ترغیب می‌کند
این بازیگر گفت: بنده شخصاً با گشت ‌ارشاد و این نوع برخورهای سلبی مخالف هستم؛ زیرا معتقدم این مقوله باید در آرامش حل شود. شرایط فعلی درست مانند بچه‌ای است که دائم از پدرش کتک می‌خورد
نفیسه روشن گفت: شرایط فعلی درست مانند بچه‌ای است که دائم از پدرش کتک می‌خورد، از او می‌ترسد و به همین دلیل، مشکلاتش را به او نمی‌گوید.
نفیسه روشن در گفت‌وگو با برنا، درباره مقوله حجاب گفت: من به‌عنوان بازیگر همیشه جلوی دوربین با حجاب کامل ظاهر شده‌ام و این روند را در خارج از دوربین هم همیشه ادامه داده‌ام.

این نکته را باید در نظر داشته باشیم که ما با یک جمعیت 70 میلیونی با عقاید و فرهنگ‌های متفاوت روبه‌رو هستیم. ضمن اینکه در سال‌های اخیر تعدادی از ایرانیانی که در اروپا بزرگ شده‌اند و به کشور برگشته‌اند، در خیلی موارد رعایت حجاب برای‌شان بسیار سخت است.

اما معتقدم باید به قوانین هر کشور احترام گذاشت و طبق قانون عمل کرد؛ البته این امر به فرهنگ، عقیده و خانواده‌ها نیز بستگی دارد.

این بازیگر گفت: بنده شخصاً با گشت ‌ارشاد و این نوع برخورهای سلبی مخالف هستم؛ زیرا معتقدم این مقوله باید در آرامش حل شود. شرایط فعلی درست مانند بچه‌ای است که دائم از پدرش کتک می‌خورد، از او  می‌ترسد و به همین دلیل، مشکلاتش را به او نمی‌گوید. اما زمانی که با هم دوست باشند، همه مشکلات را با پدرش در میان می‌گذارد.

وی در ادامه افزود: این برخوردها باعث تضاد و جدایی می‌شود. بنابراین هرقدر پوشش فرهنگی ما به‌صورت رنگ‌های شاد و شیک باشد، ناخودآگاه، جوانان بیشتری ترغیب می‌شوند و حجاب در آن‌ها نهادینه می‌شود و در چنین شرایطی، در آرامش حجاب و پوشش مرسوم در جامعه را رعایت می‌کنند که البته این امر نیاز به فرهنگ‌سازی گسترده و ریشه‌ای دارد.

نفیسه روشن بازی در سریال‌های «خوش‌رکاب» به کارگردانی علی شاه‌حاتمی، «روزگار قریب» به کارگردانی کیانوش عیاری، «پنج کیلومتر تا بهشت» به کارگردانی علیرضا افخمی و «دارا و ندار» به کارگردانی مسعود ده‌‎نمکی را در کارنامه بازیگری خود دارد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: