کد خبر:۷۰۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۳:۱۱
تعداد بازدید: 3133
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حذف زبان انگلیسی از آزمون‌های دانشگاهی چین
رسانه داخلی چین اعلام کرد که دانشگاه‌های مطرح این کشور در آزمون ورودی سال جاری خود «زبان انگلیسی» را از فهرست موارد آزمون سراسری مستقل دانشگاه‌ها حذف کردند

رسانه داخلی چین اعلام کرد که دانشگاه‌های مطرح این کشور در آزمون ورودی سال جاری خود «زبان انگلیسی» را از فهرست موارد آزمون سراسری مستقل دانشگاه‌ها حذف کردند.

به گزارش ایسنا، در بسیاری از این دانشگاه‌ها که رشته‌های علوم کاربردی و مهندسی دارند، در آزمون ورودی خود تنها دروس ریاضیات و فیزیک ارائه می‌دهند و دانشگاه‌هایی که رشته‌های علوم انسانی ارائه می‌دهند در آزمون‌های خود تنها سوالات زبان چینی ارائه خواهند داد.

«یو هان» یکی از مسوولان پذیرش دانشگاه «تسینگ هوا»، می‌گوید: این اقدام جهت کاهش بار درسی دانشجویان و جذب دانشجویان مستعد در رشته‌های مورد نظر است.

آزمون مستقل دانشگاه‌های کشور چین سه ماه قبل از آزمون ملی برگزار می‌شود که به دانشگاه‌ها این امکان را می‌دهد تا دانشجویان مستعد بیشتری جذب کنند.

بنا به گزارش خبرگزاری شین‌هوا، در سال جاری میلادی 27 دانشگاه کشور چین به سه اتحادیه که از سوی دانشگاه‌های تسینگ هوا، پکن و موسسه فن‌آوری پکن (BIT) ارائه می‌شوند، پیوسته‌اند و این سه اتحادیه به طور همزمان آزمون‌های پذیرش خود را برگزار می‌کنند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: