کد خبر:۷۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 2554
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
معاون وزیر ورئیس سازمان نهضت سوادآموزی كشور
پرداخت 400 هزار تومان به فردی كه یك نفر را باسواد كند
هر فرد باسوادی كه حداقل مهارت های سواد را به یك فرد بی سواد آموزش دهد مبلغ 400 هزار تومان دریافت خواهد كرد
معاون وزیر ورئیس سازمان نهضت سوادآموزی كشور، پرتال مركزی این وزارتخانه را مرجع قابل اطمینانی برای اطلاع یابی از اخبار حوزه آموزش وپرورش توصیف كرد.
به گزارش پانا، علی باقرزاده عصر روز سه شنبه در گردهمایی روسای ادارات روابط عمومی و اسناد آموزش وپرورش سراسر كشور در باشگاه فرهنگیان تهران، با اعلام این كه باسواد كردن مردان در كشور بسیار مشكل تر از باسواد كردن زنان است، اظهار كرد : 62 درصد از افراد بی سواد كشور بالای 50 سال سن دارند.

وی با بیان این كه علم و دانش در توسعه نوین كشور بسیار تاثیر گذار است، افزود: سواد آموزی در كشورهایی كه خشونت در آنها متعادل است كمترین نرخ را دارد.

باقرزاده با اشاره به این كه جمهوری اسلامی ایران طی 3 دهه پس از انقلاب اسلامی برای سواد آموزی هزینه های بسیاری صرف نموده است، تصریح كرد: براساس مصوبه دولت، مدیران كل آموزش وپرورش وظیفه دارند در خصوص سواد آموزی افراد بی سواد استان خود تلاش كنند كه در این راستا نیز، مدیران مدارس برای انجام این مهم مامور شده اند.

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی كشور ، اصلاح نظام آموزشی سواد آموزی را یكی از راهكارهای مناسب برای جلب بی سوادان به امر سوادآموزی توصیف و تاكید كرد: با بهره گیری از اطلاعات آماری 5 نهاد كشور ، بانك اطلاعات اسمی بی سوادان تهیه شده است تا در تطابق با اطلاعات ثبت احوال، روند سواد آموزی مدون شود.

وی آموزش فرد به فرد را از اهم موضوعات در دستوركار این سازمان دانست و اضافه كرد: هر فرد باسوادی كه حداقل مهارت های سواد را به یك فرد بی سواد آموزش دهد مبلغ 400 هزار تومان دریافت خواهد كرد.

باقرزاده ، بی سوادی را ریشه بسیاری از مشكلات اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی كشور دانست و ادامه داد: روابط عمومی ها ظرفیت وقابلیت تسهیل اجرای برنامه های مهم كشور را دارا هستند .

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی اضافه كرد: پرتال مركزی آموزش وپرورش روزانه بالغ بر 123 هزار نفر بازدید كننده دارد و مخاطبان این حوزه ، این پرتال را به عنوان یك مرجع قابل اطمینان می شناسند .

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: